Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Як свята Анастасія і святий Йосиф зустрілись у Римі
11:00 Середа 0 385
14-07-2021, 11:00

Як свята Анастасія і святий Йосиф зустрілись у Римі

Сьогодні маємо можливість зазирнути до одного з найстаріших храмів Рима, де зберігаються надзвичайні реліквії зі Святої Землі.
Базиліка святої Анастасії, побудована не пізніше за IV століття, — це один із найстаріших римських храмів.


Історичність особи святої Анастасії не до кінця з’ясована: одні вважають її сестрою імператора Костянтина, інші — мученицею з Сірмія, а треті — заможною римлянкою, на чиїй землі й було зведено храм.


Базиліку традиційно пов’язують із проповідницькою діяльністю святого Єроніма (IV століття), який, імовірно, жив тут і, за переказами, привіз важливі реліквії зі Святої Землі. Понад 1600 років у храмі зберігається плащ святого Йосифа й частина вуалі Богородиці.


У цій базиліці Папи звершували Месу на світанку Різдва й обряд посипання попелом у перший день Великого посту. До XVIII століття звідси вирушала процесія до базиліки святої Сабіни. Також тут зберігалися хрести й відзнаки різних церковних груп, які брали участь у великопісних паломництвах.


Переклад КМЦ за Aleteia

Зображення: Shutterstock, rcj.org

Подорожі 17:00 Четвер 0 1 334 Айн-Карім: тут народився Попередник Господа З Назарета вирушаємо до Айн-Каріма. Це здається логічним, адже під час Благовіщення Архангел Гавриїл проголосив: «А ось і твоя родичка, Єлизавета, зачала сина в старості. І вже на шостому місяці та, яка вважалася безплідною» (Лк 1, 36).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.