Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Зречення та призначення нового Генерального Секретаря Синоду Єпископів
16:03 Середа 0 102
16-09-2020, 16:03

Зречення та призначення нового Генерального Секретаря Синоду Єпископів

Кардинала Балдіссері, якому виповнюється 80 років, замінить єпископ Маріо Ґрек, дотеперішній його заступник.
Про це повідомляє Vatican News.

Ватиканський прес-центр інформує про те, що Святіший Отець прийняв 15 вересня 2020 року зречення з уряду Генерального Секретаря Синоду Єпископів, подане кардиналом Лоренцо Балдіссері. Водночас, Папа призначив на це служіння єпископа Маріо Ґрека, дотеперішнього Генерального Віце-Секретаря Синоду Єпископів.

Служіння кардинала Балдіссері


Завданням Генерального Секретаріату є приготовляти Асамблеї Синоду Єпископів, які у Ватикані скликає Святіший Отець. Кардинал Лоренцо Балдіссері, якому 29 вересня виповнюється 80 років життя, був призначений на це служіння 21 вересня 2013 року. Під його проводом відбувалися приготування до ІІІ позачергової загальної асамблеї на тему «Душпастирські виклики сім’ї у контексті євангелізації» (5-19 жовтня 2014), XIV звичайної загальної асамблеї «Покликання та місія сім’ї у Церкві та сучасному світі» (4-25 жовтня 2015), XV звичайної асамблеї «Молодь, віра та розпізнавання покликання» (3-28 жовтня 2018) та спеціальної асамблеї для Амазонського регіону «Амазонія: нові шляхи для Церкви та цілісної екології» (6-27 жовтня 2019).

Призначений наступник

Напередодні синодального зібрання, присвяченого Амазонському регіонові, кардинал Лоренцо Балдіссері оголосив про те, що Папа Франциск призначив мальтійського єпископа Маріо Ґрека його заступником на посту Генерального Секретаря Синоду Єпископів, який замінить його в цьому служінні після досягнення 80-річчя.
 
Єпископ Маріо Ґрек народився 20 лютого 1957 року на Мальті. Він отримав ієрейські свячення в 1984 році, а 2005 року Папа Бенедикт XVI призначив його єпископом дієцезії Ґоцо, розташованої на однойменному острові в Середземному морі, що належить до Мальти.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 11:05 Четвер 0 69 Кардинал Паролін про Гельсінські угоди та боротьбу Апостольського Престолу за людські права Під час конференції, організованої посольством Італії при Апостольському Престолі, кардинал Паролін розповів про участь кардинала Акілле Сільвестріні в процесі приготування та підписання Гельсінських угод. Особливу увагу він приділив ролі Гельсінських угод в зусиллях Ватикану у зусиллях захисту людських прав та свободи віросповідання в тодішньому СРСР і країнах соцтабору.