Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Світ потребує людей, які будуть свідками Христа». У Кам’янці-Подільському висвячено чотирьох пресвітерів
15:35 Неділя 0 508
16-05-2021, 15:35

«Світ потребує людей, які будуть свідками Христа». У Кам’янці-Подільському висвячено чотирьох пресвітерів

15 травня, у «серці Кам’янець-Подільської дієцезії» — кафедральному соборі св. ап. Петра і Павла — відбулись пресвітерські свячення. Таїнство священства отримали четверо дияконів-випускників Вищої духовної семінарії Святого Духа в Городку: Валерій Гідзіль з Мурафи, Віталій Карпусь з с. Пеньківка та хмельничани Денис Сікорський й Едуард Василенко.  

Єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський, розпочинаючи Службу і вітаючи присутніх, подякував  батькам і хрещеним батькам дияконів за їх виховання — «за те, що вони почули голос Бога, за те що вони дали згоду Ісусу Христу, щоби стати Його пастирями»; ректору, викладачам і священикам семінарії — за те, що продовжили їх виховання і  приготували їх до священицького служіння, й усім присутнім — за їх приїзд і їхнє свідчення віри.  


«Всі ми переживаємо складні часи, — сказав владика Леон, — як в родині, так і в Церкві, і в світі. Сьогодні  світ потребує таких людей, які будуть свідками Ісуса Христа». Його Преосвященство також попросив про заступництво похованих у катедрі єпископів Яна Ольшанського, завдяки зусиллям котрого постала дієцезіяльна семінарія, та єпископа Яна Нємца: «Будьте сьогодні з нами на цих свяченнях і допомагайте нам».


«Дякую вам, — продовжив владика,  звертаючись до усіх присутніх, — за вашу молитву. Нехай сьогодні відкриється небо і в особливий спосіб зійде на вас, дорогі диякони, ця благодать Божа, нехай вона зміцнить вас, дасть вам духовних і тілесних сил, тому що коли ви вийдете звідси, буде виконувати волю Ісуса Христа. Нехай наші спільні молитви допоможуть вам залишатись вірними Господу Богу, [… ] тому що витривати на цій дорозі сьогодні нелегко — це я добре знаю. Не раз тебе усіх сторін ніби оточують вовки, а ти — овечка, вибрана Богом. Тому дуже вас прошу: підтримуйте священиків своєю молитвою. Церква їх висвячує, щоб вони працювали, щоб вони вас хрестили, щоб вони вас сповідали, щоб відправляли для вас Євхаристію, і коли ви будете відходити з цього світу, щоб вони супроводжували вас. Тому нам потрібні святі священики. Ми всі йдемо дорогою до святості. Молімось за святість, бо тільки святі можуть допомогти Ісусу Христу збудувати цивілізацію любові».


Звершуючи рукоположення, владика Леон побажав нововисвяченим пресвітерам, щоб перед їхніми очима завжди сяяв «приклад Доброго Пастиря, який прийшов, щоб служити, а не для того, щоб Йому служили, прийшов шукати і рятувати загублених». Церемонію рукоположення завершив обряд передання нововисвяченим пресвітерам дискоса з хлібом і чаші вина, який підкреслює істоту священства — звершення Євхаристії.


Від імені нововисвячених пресвітерів о. Віталій Карпусь висловив подяку єпископу-ординарію «за жертовність, приклад, підтримку і молитву», а єпископу-помічнику Радославу Змітровичу також і за те, що організував для них практику в Польщі, ректорам семінарії (за час їхнього навчання  в семінарії змінилось три ректора — о. Вячеслав Грумницький, о. Олександр Язловецький (нині єпископ) і нинішній ректор — о. Віктор Білоус), духовним отцям (їх було четверо – о. Ришард Федерчик, о. Станіслав Козьол, о. Павло Шендера, о. Олександр Халаїм), викладачам «за те, що вкладали свої знання і вірили в нас», іншим семінаристам «за те, що йшли пліч о пліч», працівникам семінарії на чолі з с. Хіацинтою, а також — настоятелям і вірним тих парафій в Польщі, де вони проходили практику. Подяку цим настоятелям висловив також і єпископ Леон. Свою подячну промову о. Віталій закінчив молитвою до Богородиці і зверненим до Ісуса Христа проханням: «Допоможи нам свідчити про Тебе».


«Є радісні моменти, а є буденність», — ці слова сказав канцлер курії Кам’янець-Подільської дієцезії  о. Павло Басистий і вручив нововисвяченим пресвітерам декрети про призначення на парафії. Отець Валерій Гідзіль служитиме в парафії Святого Архангела Михаїла в м. Дунаївці; о. Едуард Василенко — в парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в с. Мурафа; о. Віталій Карпусь — в парафії Господа нашого Ісуса Христа Царя Всесвіту в м. Хмельницький; о. Денис Сікорський — в парафії Святої Трійці в м. Волочиськ.  


Джерело: CREDO
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.