Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 9 березня – довільний спомин святої Франциски Римлянки, покровительки вдів
08:00 Вівторок 0 1 214
9-03-2021, 08:00

9 березня – довільний спомин святої Франциски Римлянки, покровительки вдів

Франциска Бусса де-Леоні (1384–1440) народилася в аристократичній родині в Паріоне (нині – частина Рима). Змалку переймалася християнським життям і прагнула бути черницею. Проте за волею батька 1396 року вийшла заміж за Лаврентія де Понціані й переїхала до його палацу.
Подружжя мало трьох дітей, двоє з яких рано померли. Франциска жила скромно і доброчесно, уникала порожніх розваг, піклувалася про бідних, забезпечувала літургійними шатами й начинням навколишні храми, особливо любила Пресвяту Євхаристію. Після чудесного зцілення від важкої хвороби вона віддалася служінню хворим. Заклала перший у Римі притулок для сиріт. Попри активне життя, піклувалася про зв’язок із Богом: часто молилась уночі, сповідалася двічі на тиждень і не втрачала можливості причаститися.

Під час війни неапольського короля Владислава з Папою все майно її сім’ї було розграбоване; свята лишилася без засобів до існування й без чоловіка і сина, які стали вигнанцями. На межі 1413 й 1414 року вибухнула епідемія, і Франциска з ризиком для життя опікувалася інфікованими. Коли її рідні повернулися з вигнання, схилила чоловіка до білого подружжя.

Мала містичні видіння чистилища, боролася проти диявольських перешкод у молитві, бачила свого ангела-охоронця та спілкувалася з ним. До Франциски приєднались охочі жити так само, як вона, і 1425 року постало нове згромадження на основі уставу святого Бенедикта – Бенедиктинки-облатки з Оливної гори (затверджені 1433 року). Після смерті сина, а згодом, 1436 року, і чоловіка, Франциска пішла в монастир.

Померла 9 березня 1440 року, похована у храмі, який тепер носить її ім’я. Канонізована 1609 року.

Зображають святу в облатському вбранні – в чорній сукні з білим вельоном, часто з ангелом-охоронцем. Атрибути – кошик із хлібом, монстранція, книга, розгорнута на 73-му псалмі, осел (символ працьовитості).

Покровителька Рима, бенедиктинських облаток, удів, жінок, водіїв.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:01 П'ятниця 0 697 26 листопада – довільний спомин бл. Якова Альберіоне, пресвітера Яків Альберіоне народився в італійському містечку Сан-Лоренцо, в муніципалітеті Фоссано у 1884 р. Багатодітна родина Мікеле Альберіоне та Терези Алоккодали добре виховання та освіту для своїх дітей. Про бажання стати священиком Яків говорив ще зі школи, чим привернув до себе неабияку увагу з боку оточуючих.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.