Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пандемія: людство на роздоріжжі між старою нормальністю та новою солідарністю

Пандемія: людство на роздоріжжі між старою нормальністю та новою солідарністю

Монсеньйор Роберт Вітілло, що належить до Комісії Covid-19, заснованої Святішим Отцем, ділиться своїми думками про те, як пандемія спонукає людство повністю змінити напрямок.
Про це повідомляє Vatican News.

Глобальна пандемія спричинила багато змін у світі, серед них – спосіб виробництва та прояви солідарності. Про це розповідає монсеньйор Роберт Вітілло, Генеральний секретар Міжнародної католицької міграційної комісії, який також входить до складу Ватиканської комісії Covid-19. Він звертає увагу на численні ініціативи, запроваджені на рівні місцевих громад в період найбільшого поширення пандемії: від забезпечення харчами літніх людей до виготовлення дихальних апаратів студентами технічних університетів.
«Увесь світ стоїть перед обличчям багатьох проблем в цей час пандемії, – підкреслює він, але бідні й марґіналізовані й ті, що вже хворіють серйозними недугами, страждають набагато більше, ніж більшість із нас. Ми повинні запропонувати християнську солідарність всім нашим сестрам та братам. І, як каже Папа Франциск, оскільки всі ми перебуваємо в одному човні, ми повинні навчитися веслувати разом».

Запрошені будувати разом кращий світ

Монсеньйор Роберт Вітілло вказує на необхідність прислухатися до заклику Папи Франциска не повертатися до «старої нормальності», в межах якої створилися умови для глибокої прірви між багатими та бідними, завдано шкоди довкіллю, а в сім'ях та суспільстві поширилося насильство. «Тепер, – підкреслює священик, – Бог запрошує нас творити разом з Ним новий світ, побудований на любові, справедливості, рівності та доступі до гідної праці, освіти для всіх та охорони здоров’я для всіх тих, хто її потребує, незалежно від спроможності платити за лікування. Завдяки своєму моральному проводу та всесвітньому поширенню, Католицька Церква повинна надихати зміни політики, практики та поведінки на всіх рівнях – від глав урядів до осіб, що приймають рішення, до релігійних лідерів та віруючих і громад».

«Ніхто не може врятуватися наодинці»

«Ніхто не може врятуватися наодинці», – коментуючи ці слова, які Святіший Отець неодноразово промовляв, говорячи про пандемію, монсеньйор Вітілло зауважив, що неузгоджена і неоднакова реакція країн на Covid-19 становлять небезпеку посилення націоналістичних тенденцій та хибне уявлення про те, що глобальних проблем можна уникнути, якщо просто закрити кордони чи населенні пункти для так званих „чужинців”. «Глобалізація вчинила нас взаємозалежними на всіх рівнях життя та економічної діяльності, – пояснив він, – чітким підтвердженням цього було те, що багато країн не могли навіть виробляти медичні засоби, щоб підтримувати життя людей під час цієї пандемії. Тепер більше, ніж будь коли, потрібні основні цінності та принципи, що лежать в основі майже кожної великої релігійної традиції: солідарність та субсидіарність, справедливість і милосердя, любов до всіх та глобальна співпраця на всіх рівнях суспільства».

Люди більше довіряють релігійним лідерам та організаціям

Монсеньйор Роберт Вітілло є членом двох робочих груп експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), що займаються боротьбою з Covid-19. Цей досвід допоміг йому зрозуміти, що, як підтверджують численні науковці та експерти в галузі охорони здоров'я, люди набагато більше довіряють релігійним лідерам та організаціям, аніж ООН чи урядам. Саме тому Організація Об’єднаних Націй запросила його до співпраці та звернулася до релігійних лідерів з проханням розповсюджувати інформацію та вказівки щодо того, як запобігти подальшому розповсюдженню пандемії.

Епохальне роздоріжжя

Подібно до багатьох інших людей, Генеральний секретар Міжнародної католицької міграційної комісії замислюється над тим, чи Covid-19 привів нас на епохальне роздоріжжя. Хто би міг подумати, що за лічені тижні невидимий вірус зможе зупинити весь світ? Хто б міг передбачити, що мегаполіси, такі як Нью-Йорк, Сан-Паулу, Париж, здаватимуться порожніми протягом декількох місяців? Монсеньйор Вітілло вважає, що вже тепер, коли ми й надалі боремося з другою хвилею пандемії, перед нами стоїть вибір: відновити «стару нормальність», яка, власне, спричинила таку нестабільну ситуацію, чи більше співпрацювати з Богом у будуванні Його Царства також протягом цього життя, щоб краще приготуватися до наступного життя на небі.

«Егоїзм та індивідуалізм не спрацювали ні для наших прабатьків Адама та Єви, ні для їхнього сина Каїна, який вбив свого брата Авеля. Це ніколи не приносило користі тим, хто веде війну та чинить насильство одні над одними» – зауважує він, додаючи, що найуспішнішою людиною на землі був Ісус Христос, Який поклав своє життя за Своїх друзів і тим самим назавжди визволив нас від зла гріха та смерті. Тому ми повинні скористатися Його любов’ю та милосердям, та користуючись також здобутками науки, розробляти найкращі стратегії, аби боротися з Covid-19 та вирішувати багато інших суспільних питань.
Новини з Ватикану «Список Пія ХІІ». Папа Пачелі, його помічники і допомога євреям Під заголовком «Список Пія ХІІ» на сторінках «L’Osservatore Romano» з’явилася рецензія на книгу Йогана Ікса, відповідального за історичний архів Відділу Державного Секретаріату Апостольського Престолу в справах стосунків з державами, в центрі уваги якої діяльність Пія ХІІ та його найближчих співробітників у роки, коли нацистське безумство взялося за винищення єврейського народу.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.