Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » В Україні пропонують узаконити вбивство хворих
13:01 Субота 0 383
16-01-2021, 13:01

В Україні пропонують узаконити вбивство хворих

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук запрошує фахівців до обговорення проекту Концепції оновлення Цивільного кодексу України. Повідомлення із посиланням на документ віце-спікер розмістив на офіційній сторінці у Facebook. Серед пропозицій є й шокуюча ідея про легалізацію евтаназії – самогубства за допомогою лікарів.
Руслан Стефанчук заявив про необхідність рекодифікувати цивільне законодавство. «Прийнятий ще в далекому 2003 році Цивільний кодекс України не відповідає сучасним тенденціям. Тому ми розпочали роботу із рекодифікації цивільного законодавства», — йдеться в повідомленні. Він зазначає, що документ підготовлений провідними вченими-цивілістами та вже незабаром стане предметом обговорення Робочої групи Верховної Ради з підготовки законопроекту з оновлення цивільного законодавства України.

Концепція складається з двох частин: у першій — наводяться основні напрями оновлення (рекодифікації) правових масивів, які наразі представлені у чинних Цивільному і Сімейному кодексах; у другій — аналітичні матеріали, що стосуються зазначених кодифікацій. Авторський колектив пропонує серед іншого беззастережну ліквідацію Господарського кодексу України.

Окремо ми звернули увагу на пропозицію легалізувати практику евтаназії та асистованого самогубства. У параграфі § 2.9. зазначено: «Можлива легалізація евтаназії та асистованого самогубства. Пропонується переглянути питання щодо можливості легалізації пасивної евтаназії та асистованого самогубства з урахуванням практики ЄСПЛ3 з паралельним внесенням відповідних змін до Кримінального кодексу України».

Нагадаємо, що евтаназія була вперше у ХХ столітті узаконена Гітлером як «право людини на смерть». І в цьому контексті евтаназія є різновидом вбивства, до якого відноситься також асистоване самогубство, тобто навмисне отруєння організму та здійснення маніпуляцій, що несумісні із життям за допомогою лікарів. Більш того, існує велика вірогідність поставлення неправильного діагнозу лікарями, що може привести до помилкового застосування евтаназії. Також причинами застосування такого виду самогубства можуть бути не стільки медичні показання, скільки економічні, фінансові або психологічні труднощі. Евтаназія – аморальна практика, несумісна з принципами гуманного суспільства і християнськими цінностями українського народу.

Ознайомитися із проектом Концепції можна за посиланням: bit.ly/3rXx3a4

Джерело: Всі разом
Новини з України 15:02 Понеділок 0 106 Єпископ Кава до молоді: «Якщо не бачиш Бога — то все, що називаєш любов’ю, нічого не означає» 27 лютого 2021 року молодь із парафій Львівського деканату зустрілася на першій після тривалої перерви Деканальній зустрічі молоді. Вона відбулася під гаслом «Любити — це вміти чекати».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.