Глава Католицької Церкви склав співчуття мешканцям Центральної Америки, що постраждали від урагану, висловив занепокоєння ситуацією в Ефіопії та побажав успіху діалогові в справі Лівії, не минаючи увагою викликів, які стоять перед сільгоспвиробниками.
Про це повідомляє Vatican News.Уважний погляд Папи Франциска особливо звернений на ситуації страждання, де Божий образ пригнічений болем і злиднями. «Бачу прапор, який спонукає мене згадати про населення Центральної Америки, уражене минулими днями сильним ураганом, що спричинив численні жертви та величезну шкоду, посилену і без цього важкою ситуацією з огляду на пандемію», – сказав він під час недільної зустрічі з вірними, що 8 листопада 2020 року зібралися на площі Святого Петра у Ватикані.
Промовляючи після молитви «Ангел Господній», Святіший Отець побажав, аби Господь прийняв загиблих, втішив їхніх родичів та підтримав тих, які переживають найбільші випробування, і тих, які самовіддано їм допомагають.
Погляд на деякі африканські країни
«З тривогою відслідковую повідомлення, що надходять з Ефіопії, – вів далі Глава Католицької Церкви. – Закликаючи відкинути спокусу до збройного конфлікту, заохочую всіх до молитви і братньої пошани, до діалогу й мирного вирішення непорозумінь».
Папа також скерував свій погляд до Тунісу, де розпочинається «Форум лівійського політичного діалогу». «З огляду на важливість події, щиро бажаю, аби в цей настільки делікатний момент було знайдено вирішення тривалому стражданню лівійського народу, і щоби була дотриманою та конкретизованою нещодавня угода про постійне припинення вогню», – сказав він, закликавши молитися за Форум, за мир і за стабільність в Лівії.
Близькість із селянами
Святіший Отець не оминув увагою відзначення в Італії Дня подяки, цьогорічною темою якого є «Вода – благословення землі». Папа наголосив, що вода є життєвоважливою для сільського господарства, життєдайною для життя, а тому запевнив свою молитовну близькість світові села, зокрема, дрібним сільгоспвиробникам. «Їхня праця як ніколи важлива у цей період кризи», – мовив він, приєднуючись до заклику італійських єпископів зберегти воду як спільне благо, використання якого «повинно шанувати його загальне призначення».