Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чи таїнство Єлеопомазання справді може допомогти одужати?
17:01 Неділя 0 196
4-10-2020, 17:01

Чи таїнство Єлеопомазання справді може допомогти одужати?

Єлеопомазання хворих – ідеальні “ліки”, які мають багато переваг і не мають побічних ефектів. Але чи насправді воно ефективне?
Ви коли-небудь наважувались запропонувати Єлеопомазання хворих важкохворій людині зі свого оточення? Що, якщо нова євангелізація відбуватиметься саме завдяки таким, з часом уже забутим пропозиціям?

Зізнаймося: здійснення єлеопомазання хворих не займає багато часу у служіннні священика. Але як багато це таїнство для нас промовляє і як воно дозволяє нам пережити пасхальну таємницю і спасительну присутність Христа!

Можливо, нам слід поглянути на це таїнство в найсвітліші моменти нашого життя, щоби попросити про нього під час важких переживань? І це не обов’язково означає перспективу майбутньої смерті. Єлеопомазання хворих, яке є однією з форм цього таїнства, можна пережити в будь-який момент важкої хвороби. Але як щодо його ефективності?

Як ми можемо виміряти ефективність помазання хворих?

Коли ми говоримо про ефективність, ми часто говоримо про це по-світськи, маючи на увазі, конкретну користь тут і зараз Єлеопомазання хворих, як і кожне таїнство, запрошує нас кардинально змінити свою перспективу.

Це питання Божої вільної ініціативи. Це досвід переходу від нашого бажання зцілення до Божого бажання спасіння; переходу від відчуття панування у своєму житті до синівства, відчутного у стосунках з Отцем, який дав нам життя. Змінивши цю точку зору, ми могли б виміряти ефективність таїнства помазання хворих та його наслідків.

Це прийняття глибокого миру, яке походить від усвідомлення того, що ми не самотні, що нас люблять і ми обрані, хоча шлях миру та відновленої любові не є визначеним наперед.

Таїнство є ефективним, коли виконується те, про що воно говорить:  Безначальний, вічний, святий святих, Ти послав на землю єдинородного Твого Сина, що зціляє всяку недугу і всяку неміч душ і тілес наших, пошли Святого Твого Духа і освяти єлей цей, і вчини, щоб він був для рабів Твоїх, що помазуються, на повне визволення від гріхів їх, на насліддя царства небесного.

Ці слова говорять про єдність з Господом, який пройшов через муки заради нашого спасіння. Вони говорять про звільнення від оков гріха, що зосереджує нас на нас самих. Він розповідає про новий вимір життя, який є вибором для боротьби з хворобою, хоча це і не передбачає її результату, з відкритістю до перспективи порятунку. Флорентійський собор каже нам, що це таїнство “має вести хворих до зцілення душі, а також до зцілення тіла, якщо це воля Божа”.

Єлеопомазання – це вибір підкорятися Божій люблячій волі. Мірилом ефективності цього таїнства також може бути любов до себе у всій її крихкості, що випливає з нескінченної любові Бога.

Джерело: Дивенсвіт
Катехетика 14:00 Понеділок 0 139 Conscientia: совість, сумління, свідомість Уперше замислитися про сенс слова «совість» мене змусила проста вправа, яку регулярно в рамах «Lectio Divina» практикує спільнота світських домініканців у Києві. Ідеться про паралельне читання Святого Письма різними мовами, зокрема й у стандартній для Римської Церкви латинській версії. Уривок був із Послання до римлян (9, 1), і там, де в українському перекладі містилося «свідчить мені моя совість у Святому Дусі», латинський текст подавав зворот «testimonium mihi per hibente conscientia mea in Spiritu Sancto». Власне, пара «совість – conscientia» і привабила мою увагу.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.