Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Хто буде молитися розарій, ніколи не буде позбавлений Божої опіки
17:01 П'ятниця 0 214
2-10-2020, 17:01

Хто буде молитися розарій, ніколи не буде позбавлений Божої опіки

Розарій – це потужна зброя в арсеналі духовної війни – вона приносить світло, що розвіює темряву. Той, хто наполегливо молиться на розарії, ніколи не буде позбавлений Божої втіхи.
Місяць жовтень в католицькій Церкві присвячений молитві на розарії. Нехай щодня в наших руках буде розарій і щира молитва на устах.

Марія – цього імені боїться пекло, бо сам Бог вибрав цю жінку, щоби від Неї народився Син Божий, ставши людиною.
Невіста з Апокаліпсису – найбільший страх злого. Це вона, оповита таємничістю, та, через яку прийшло спасіння людства, через яку гріхопадіння світу було відкуплене. Злий звів людину, спокусивши першу жінку, Бог покликав Жінку, щоби перемогти Сатану.

Католицька духовність акцентує на чуйності Богородиці, яка є особливою Матір’ю усіх нас, найдосконалішою та найчистішою. Для своїх дітей є взірцем чуйності і послуху, бо все її життя – вірне виконання волі Божої. Одначе для пекельних легіонів є Марія жінкою з книги Буття, Апокаліпсису, найбільшим страхом змія.

Тоді, в Едемському саді, злий переміг битву, але не остаточну. Він завоював територію, якою, однак владарювати йому не під силу. Бо Марія, найчистіша з усіх, народить Ісуса, Спасителя світу. Після Едему пекло зі страхом чекало на Ту, кторій довірено розтрощити голову їхнього повелителя. Горді розуми впалих ангелів, через яких спокушено людину, були сплутані.

Саме спокушуванням жінки їм вдалось реалізувати свою велику заздрість до людини, як це так станеться, що саме жінка завдасть їм смертельного удару? Їхня пиха не давала їм змоги пізнати глибину любові Творця до людини. І зрештою людству теж не зрозуміти, чому ми, люди, так люблені Всевишнім.

Дар від Бога в іпостасі Марії має допровадити нас до Нього. Роль Богородиці – представити нам Бога. Хто приймає Марію – приймає Бога, хто відкидає ЇЇ – відкидає і Господа. Мати Божа як зоря, якій доручено привести світло і побороти темряву.

Розарій – справедливо трактується як молитва Марії у її подвійній благословенній діяльності – приносити світло і долати темряву. Той, хто молиться розарій, ніколи не буде позбавлений Божої опіки.

Джерело: Дивенсвіт
Катехетика 14:00 Понеділок 0 139 Conscientia: совість, сумління, свідомість Уперше замислитися про сенс слова «совість» мене змусила проста вправа, яку регулярно в рамах «Lectio Divina» практикує спільнота світських домініканців у Києві. Ідеться про паралельне читання Святого Письма різними мовами, зокрема й у стандартній для Римської Церкви латинській версії. Уривок був із Послання до римлян (9, 1), і там, де в українському перекладі містилося «свідчить мені моя совість у Святому Дусі», латинський текст подавав зворот «testimonium mihi per hibente conscientia mea in Spiritu Sancto». Власне, пара «совість – conscientia» і привабила мою увагу.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.