Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 вересня, неділя
18:05 Субота 0 322
26-09-2020, 18:05

Літургія на кожен день, 27 вересня, неділя

(зел) XXVI Неділя звичайного періоду
Притча про двох синів дещо нагадує нам іншу притчу про блудного сина (Лк 15, 11 – 32). Там також маємо двох синів у одного батька. Один з них був завжди у батьківському домі, виконував заповіді, але… не мав близьких відносин з батьком. Інший розтратив маєток, але навернувся і досвідчив милосердя Отця. В Євангелії від Матея один з синів говорить «не хочу», але йде і працює у батьківському винограднику, інший говорить «Я іду», але не пішов. Маємо перед собою розпорядження своєю волею. Перший волю Отця поставив понад свою власну, другий – навпаки. Перший Син – образ Христа, який у Гетсиман- ському саду говорить: Не Моя, лише Твоя воля нехай станеться! Де сьогодні бачиш себе?

АНТИФОН НА ВХІД
І все, що Ти наві в на нас, Господи, усе, що Ти вчинив єси нам, * – Ти присудом учинив правдивим, * бо згрішили ми, від Тебе відступивши, * й заповідей Твої х не слухали. * О Господи, дай славу І мені Твоєму! * Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. (Дан 3, 31. 29. 43. 42)

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Боже, Ти великим пробаченням і милосердям являєш повноту своєї всемогутності; † помнож над нами свою благодать, * щоб ми, прямуючи до Твоїх обітниць, стали сопричасниками небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 18, 25-28
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Так говорить Господь: «Ви кажете: “Несправедлива путь Господня!” Слухайте, доме Ізраїля! Чи ж то Моя путь несправедли- ва? Чи ж то не ваші путі несправедливі? Таж коли праведник відступає від своєї справедливості й чи­нить кривду, і за те вмирає, то він умирає за кривду, що чинив. Коли ж грішник відвертається від гріхів, які коїв, і чинить суд і правду, він достойний жити. Він роздумав­ся і відвернувсь від усіх своїх переступів, які накоїв; він певно буде жити, він не вмре». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 25, 4-5. 6-7. 8-9
Згадай, о Боже, своє милосердя.
Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене у своїй правді †
і навчай мене, бо Ти – Бог мого спасіння, *
і Тебе весь день я очікую з нетерпінням.
Господи, згадай своє милосердя *
і свою милість, бо вони одвічні.
Гріхів мого юнацтва й моїх переступів не згадуй, †
а згадай мене з Твого милосердя, *
о Господи, доброти Твоєї ради.
Господь – благий і праведний, *
тому навчає грішників дороги.
Він веде у справедливості бідних *
і своїх шляхів навчає убогих.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Флп 2, 1-11 (довге) або 1-5 (коротке)
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Брати! Якщо є якась втіха в Христі, якщо є якась відрада в любові, якщо є якась спільність духа, якщо є якісь милість і милосердя, доповніть мою радість, щоб ви думали те саме, мали ту саму любов, були однодушні й однієї думки. Нічого не робіть наперекір чи з марнославства, але в покорі вважайте одне одного більшим за себе. Нехай кожний дбає не про своє, а про інших. Плекайте в собі ті самі думки, що й у Христі Ісусі.
Кінець коротшого фрагменту
Він, маючи Божу природу, не вважав собі за здобич бути рівним Богові, але понизив самого себе, прийнявши образ слуги, постав у подобі людини, і з вигляду був як людина; Він упокорив себе, був слухняним аж до смерті, й до смерті хресної. Тому й Бог надзвичайно звеличив Його та дав Йому Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і земних, і підземних; і щоб кожною мовою було визнано, що Ісус Христос – це Господь, для слави Бога Отця. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 21, 28-32
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав первосвященикам і старшим народу: «Як вам здається? Один чоловік мав двох синів. І прийшовши до першого, сказав: “Сину, іди попрацюй сьогодні у винограднику!” Той же у відповідь сказав: “Не хочу!” Та пізніше, розкаявшись, пішов. Підійшовши до другого, сказав так само. А той у ві д­повідь промовив: “Я іду, пане”, – але не пішов. Котрий із двох виконав волю батька?» Кажуть: «Перший!» Промовляє до них Ісус: «Воістину кажу вам: митни­ки й блудниці випереджають вас до Царства Божого. Бо прийшов до вас Йоан дорогою праведності, та ви не повірили йому, а митники й блудниці повірили йому; ви ж, побачивши це, не покаялися і після, щоб повірити йому!» Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Людські  слова часто виявляються пустими й неправдивими, Слово Боже – завжди і стинне; тому з довірою ідемо з наши­ми проханнями до Господа, який обіцяв нам допомогу:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його проповіді були почуті усім світом і принесли плоди Господнього миру, злагоди та взаєморозуміння.
2. Молімося за всіх віруючих, нехай слова молитви неустан­но супроводжують їхнє життя.
3. Молімося за керівників країн, щоб вони завжди дотриму­валися даних обіцянок і дбали про благо довірених їм на­родів.
4. Молімося за подружжя, щоб вони перебували у любові і виховували своїх дітей згідно з Євангелієм.
5. Молімося за померлих, щоб Господь простив усі їхні земні провини і благоволив обдарувати спадщиною у Небесно­му Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми дотримувалися Господніх заповідей і своїм праведним життям проповідували Хри­стове Євангеліє нашим ближнім.
Просимо у Тебе, Боже, прощення за те, що наші рішення стільки разів залишалися лише пустими словами і гаряче бла­гаємо Тебе: додавай нам сил, щоб ми вели життя, гідне хри­стиян. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, прихильно прийми нашу жертву * і вчини, щоб вона відкрила для нас джерело всякого благословення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Згадай слузі  Твоєму Твоє слово, Господи, * в якому Ти подав мені надію. * Оце моя відрада в моїм горі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай небесна тайна відновить наші душі й тіла, † щоб ми, проголошуючи смерть Того, з ким співстраждаємо, * могли стати співспадкоємцями Його слави. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий