Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Розп’яття – велика книга Божої любові
16:05 Понеділок 0 70
14-09-2020, 16:05

Папа: Розп’яття – велика книга Божої любові

З нагоди свята Воздвиження Всечесного Хреста Святіший Отець нагадує про те, де шукати об’явлення Божої любові.
Про це повідомляє Vatican News.

Об’явлення Божої любові здається нам безумством. Щоразу, коли дивимося на розп’яття, знаходимо цю любов. Розп’яття – це велика книга Божої любові.
Це твіт, який Папа Франциск поширив у понеділок, 14 вересня 2020 року, з нагоди свята Воздвиження Всечесного Хреста, коли Церква, вшановуючи святий хрест, складає подяку за найвищу жертву Ісуса, Який спас нас усіх від гріха та смерті.

Свято Воздвиження Всечесного Хреста сягає своїм корінням четвертого століття, коли в Єрусалимі було посвячено базиліку Христового воскресіння, а наступного дня – урочисто піднесено віднайдений Господній хрест. Християни Сходу та Заходу святкують його 14 вересня (яке за старим стилем припадає 27 вересня) також і на згадку про повернення хресного дерева до Єрусалиму після «перської неволі».

Проповідуючи під час Святої Меси в «Домі святої Марти» 14 вересня 2017 року, Святіший Отець вказав на дві духовні спокуси, які виникають в житті християнина з огляду на Господній хрест. Перша спокуса стосується того, щоб бажати Христа без хреста, а інша – навпаки, дивитись на хресне дерево, не зауважуючи Спасителя. Однак, хрест без Христа є «таїнством трагедії», натомість хрест з Ісусом – це «таїнство любові».

Тож Папа Франциск заохочує присвятити кілька хвилин для роздумів над хрестом Спасителя, запитуючи у себе самих: «Чи розп’ятий Христос є для мене таїнством любові? Чи я, можливо, слідую за Спасителем без хреста або за хрестом без Ісуса? Чи я дозволяю, щоб це таїнство цілковитого приниження та піднесення мене захопило?».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 11:05 Четвер 0 69 Кардинал Паролін про Гельсінські угоди та боротьбу Апостольського Престолу за людські права Під час конференції, організованої посольством Італії при Апостольському Престолі, кардинал Паролін розповів про участь кардинала Акілле Сільвестріні в процесі приготування та підписання Гельсінських угод. Особливу увагу він приділив ролі Гельсінських угод в зусиллях Ватикану у зусиллях захисту людських прав та свободи віросповідання в тодішньому СРСР і країнах соцтабору.