Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні

Свята свекруха

Маріанна Бернацька віддала своє життя аби врятувати невістку та дитя в її лоні. Проста віра цієї жінки у Воскреслого Христа перемогла смерть. Церква визнала її блаженною.
Коли була немовлям, Маріанна втратила матір. Через кілька років помер її батько. Четверо її дітей померли одразу після пологів. Після смерті чоловіка Людвіка, з яким займалась землеробством, та після одруження дочки Леокадії, вона переїхала до сина Станіслава та його дружини Анни. Це була родина, в якій панувала любов, яка жила ритмом молитви та важкої праці в полі.

У 1943 р. смерть черговий раз постукала до дверей їхньої домівки. У липні німецькі військові організували криваву відповідь на вбивство партизанами поліцейського. У списку серед приречених на смерть був також син Маріанни та його дружина, що була вагітна.

"Як же вона піде, це ж останні тижні вагітності, я піду замість неї", - благала Маріанна, падаючи в ноги німецького військового. Той погодився. Два тижні згодом, 13 липня 1943 р., 55-річна Маріанна Бернацька була розстріляна разом із сином під селищем Наумовичі поблизу Гродно. Перед смертю мала бажання: отримати свій розарій та пару інших дрібниць.

Анна Бернацька, bl.bernacka.kulturalipsk.pl

Врятоване Маріанною ненароджене дитя, хлопчик, помело невдовзі після пологів. Але врятована невістка, Анна Бернацька, дожила до 97 років. Померла у 2014 р. Дочекалась моменту, коли Йоан Павло ІІ проголосив її свекруху блаженною, разом із іншими польськими мучениками періоду Другої світової війни. Це відбулось 13 червня 1999 р. у Варшаві.

Рідний дім Маріанни Бернацької, bl.bernacka.kulturalipsk.pl
 
Центр культу Маріанни - костел у Ліпску (дієцезія Елк, Польща), де народилась майбутня блаженна. Вона вважається покровителькою подружжя, що прагнуть мати дітей, жінок у благословенному стані та вдів.

Джерело: Gosc, переклад КМЦ

Головне зображення: Twitter, Historia Fotografia pisana