У листі на ім’я Президента Колумбії, де у віртуальному режимі відбувається відзначення Всесвітнього Дня охорони довкілля, Святіший Отець закликає не залишатися байдужими до нищення нашої планети та до страждання найбільш уразливих.
Про це повідомляє Vatican News.Папа Франциск надіслав листа Президентові Колумбії Івану Дуке Маркесу з нагоди відзначення Всесвітнього Дня охорони довкілля, що повинен був відбутися в Боґоті, але внаслідок санітарних заходів безпеки проводиться в режимі онлайн. Цього року День охорони довкілля, що був заснований ООН 1972 року та який відзначається 5 червня, присвячений темі біорізноманіття.
Зберегти життя задля добра всіх
“Охорона навколишнього середовища та пошана до біорізноманіття планети, – пише Святіший Отець, – це проблеми, що стосуються нас усіх. Ми не можемо вдавати, що ми здорові в світі, який є хворим.”
Він підкреслює, що дбання про екосистеми вимагає погляду в майбутнє, яке не прагне швидкої та легкої вигоди, а прагне зберегти життя задля добра всіх.
«Все залежить від нас»
Папа зазначає, що наше ставлення до сучасного стану нашої планети повинно викликати занепокоєння. Він закликає не мовчати перед обличчям знищення та експлуатації екосистеми та не залишатися байдужими до того, що нашу планету грабують і нищать «задля жадібності до прибутку, дуже часто в ім'я прогресу».
“Ми маємо шанс змінити напрямок, стати на шлях до кращого, здоровішого світу й передати його наступним поколінням, – пише Глава Католицької Церкви. – Все залежить від нас, якщо ми цього дійсно хочемо.”
Рік «Laudato Si’»
Папа пригадав про нещодавнє відзначення п’ятої річниці Енцикліки «Laudato Si’», запрошуючи також усіх учасників відзначення Всесвітнього Дня охорони довкілля взяти участь у спеціальному Році, який він проголосив для того, аби замислитися над цим документом і разом взяти на себе зобов’язання дбати про наш спільний дім та про найбільш уразливих і марґіналізованих членів суспільства.
Кардинал Кох: заява у 60-ту річницю Папської Ради сприяння єдності християн У п’ятницю, 5 червня 2020 року, в 60-ту річницю Папської Ради сприяння єдності між християнами, її очільник кардинал Курт Кох поширив наступну заяву:
Папа про молитву: Сперечатись із Богом, але з готовністю підкоритись Його волі



