Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Тебе навіки возвеличувати будемо: Розрадо скорботних, Допомого християн
09:15 Субота 0 242
23-05-2020, 09:15

Тебе навіки возвеличувати будемо: Розрадо скорботних, Допомого християн

Перший заклик був узятий не зі Святого Письма, а з ранньої традиції Церкви, зокрема з патристичної літератури.

Св. Єфрем молився так:
Ти єдина захиснице і помічнице грішників та покинутих,
Ти найупевненіша пристань для вцілілих,
Ти потіха світу,
Ти опікунка сиріт,
Ти викуп та звільнення бранців,
Ти довіра хворих, розрада скорботних (ТМВ 1, 70).

Мати Христа і Церкви всім своїм життям доводить власну харизму допомоги та втіхи. З цією метою вона поспішає до Айн-Каріма, аби допомогти своїй родичці Єлизаветі, яка літньому віці опинилась у скрутній ситуації та боїться, і втішити її. Особливо промовистим прикладом є Її втручання на весіллі у Кані. Завдяки тому, що Мати Ісуса помітила брак вина і повідомила про це Синові, Він здійснив перший месіанський знак та «об’явив свою славу, а Його учні увірували в Нього» (Йн 2 ,11). Так Марія допомогла засмученим господарям того весілля.

Роль Матері Ісуса в історії спасіння прекрасно ілюструють та провіщають діяння славних біблійних жінок. Серед них пророчиця Дебора в епосі Суддів, що рятує Ізраїль, Рута, Рахиль, цариця Естера. Марія ніби ввібрала в собі всі позитивні риси жінок Старого Завіту.

Так, як і вони, Марія, Мати Ісуса, неустанно заступається за нас перед Сином при будь-якій небезпеці, що виникає для Церкви і світу. Її приклад заохочує всіх дітей Церкви приносити розраду тим, хто цього потребує. Марія спонукає своїх шанувальників опікуватись людьми, яких торкнулися різноманітні турботи та духовні страждання.

Черговий заклик нерозривно пов’язаний із першим – «Допомого християн».

Особливим чином культ Матері Божої Допомоги християн пропагував св. Йоан Боско, який вшановував Її як покровительку заснованого згромадження салезіанців.

Відоме видіння отця Боско, яке він сам описував як «сон про дві колони» (26 V 1862). У видінні святий Вихователь побачив війну безбожництва з Церквою і Папою. Церква була в ньому представлена як корабель, яким керував Папа. З бурхливого моря виростали дві колони для захисту корабля. На одній знаходилась велика Гостія, на іншій – Непорочна Діва, під ногами Якої видно було напис: Допомога християн. Євхаристійний культ та марійна набожність були підтримкою Церкви у сутичці зі зростаючою силою масонства й атеїзму. Через пів століття сестра Луція перед смертю відкрила Третю Фатімську таємницю.

Кожна людина, кожен християнин потребує Матері, яка його захищатиме у боротьбі з силами темряви. Марія – Допомога християн, що боронять віру. Св. Йоан Боско незадовго до своєї смерті написав: «Настають часи, коли кожен добрий католик має зрозуміти, чому Марія хоче називатись Допомогою християн». Цей час настав! Ми в ньому живемо.

Марія, як ніхто інший, є нашою Помічницею, бо її віра до кінця непорушна. Марія перенесла віру Церкви через розпач Великої П’ятниці і відхлань Великої Суботи. Тому саме Вона стала для вірян опорою у вірі. До Неї звертаємось по допомогу, коли слабне наша віра.
Наша Допомого, наш зразок віри, витривалості і довіри Богу, допомагай нам пережити хвилини темряви і мороку, коли нам здається, що вже не бачимо Бога, коли здається, що він нас залишив. Допоможи нам залишитись вірними!

Диякон Яцек Ян Павловіч, переклад КМЦ 

Зображення: Apostolstwo Chorych

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий