В рекомендаціях, які підтримує Папська Рада у справах культури, наголошується на важливості не перебільшувати у використанні агресивних миючих засобів в рамках дезінфекції, аби не завдати незворотної шкоди культурній спадщині. Підкреслюється, що «мило є добрим дезінфікуючим засобом від Covid-19».
Про це повідомляє Vatican News.В цей період надзвичайної ситуації «дезінфекція церковних приміщень, одягу і посуду для богослужінь є необхідною», але «з різних сторін надійшли повідомлення, що в деяких випадках дезінфекція проводилася шляхом використання миючих засобів, непридатних для предметів мистецтва та культурної спадщини». Таке повідомлення з’явилося на веб-порталі Папської Ради у справах культури, яка вирішила приєднатися до рекомендацій щодо адміністрування, очищення та дезінфекції предметів культурної спадщини в контексті пандемії Covid-19. Цей документ, звернений до відповідальних за збереження та адміністрування культурної спадщини, пропонує прості та необхідні вказівки, щоб уникнути незворотної шкоди найціннішим і делікатним предметам, що перебувають у храмах.
В рекомендаціях наголошується, що «культурна спадщина є невідновлюваним надбанням, тому кожна дія, яка може вплинути на стан її збереження, повинна бути адекватно вивчена, оцінена, задокументована та узгоджена з експертами». Підкреслюється на важливості не перебільшувати у використанні агресивних миючих засобів: «мило є добрим дезінфікуючим засобом від Covid-19», тому на поверхнях і підлогах краще використовувати «розведені гідроалкогольні розчини або нейтральні мила, які завжди потрібно наносити з помірним натиском», проконсультувавшись з відповідним фахівцем із збереження культурної спадщини.
Згідно з цими вказівками, працівники, що виконують цю роботу, повинні використовувати рукавички, маски та одяг, які можна прати після завершення прибирання. Не рекомендується використання фумігації та обприскування в культових спорудах, бо після понад одномісячного закриття вірус не міг вижити в навколишньому середовищі. Завжди необхідно «провітрювати приміщень як для безпеки й здоров'я працівників та вірних», так і «для правильного збереження культурної спадщини».
Що стосується меблів, то у випадку підозри на те, що на них потрапив вірус, автори рекомендацій радять перенести їх в інше приміщення, або обмежити доступ до них на 14 днів. Категорично забороняється дезінфікувати твір мистецтва, історичний предмет чи документ алкоголем або миючими засобами. Натомість, рекомендується ретельніше очищувати перила, дверні ручки, поручні, які не мають історичної цінності, але й у цьому випадку потрібно уникати використання речовин, які можуть пошкодити оздоблення та поверхні.