Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 травня, неділя
18:01 Субота 0 819
23-05-2020, 18:01

Літургія на кожен день, 24 травня, неділя

(біл) VIІ Великодня Неділя
Немає свідчення без свідків, так як не має місії без місіонерів. Ісус обирає і висилає людей, як своїх свідків і апостолів, щоб вони співпрацювали в Його місії і продовжували Його Справу спасіння.

АНТИФОН НА ВХІД

Почуй, о Господи, мій голос, коли взиваю. * Від Тебе моє серце каже, щоб я шукав Твого обличчя. * Твоє обличчя, Господи, я шукаю. * Не відвертай лиця Твого від мене. * Алілуя.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Господи, вислухай милостиво наші благання, † щоб ми, віруючи у Спаса людського роду, який перебуває з Тобою у небесній славі, * відчували, згідно з Його обітницею, що Він також залишається із нами аж до кінця віку. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 1, 12-14
Читання з Діянь Апостолів.
Після того, як Ісус був вознесений на небеса, апостоли повернулися в Єрусалим з гори, званої Оливною, що недалеко від Єрусалима, – на відстані ходи в суботу. Прийшовши, вони ввійшли в горницю, де були Петро та Йоан, Яків і Андрій, Филип і Тома, Вартоломей та Матей, Яків Алфеїв та Симон Зилот і Юда Яковів. Усі вони з жінками, з Марією, матір’ю Ісуса, та Його братами перебували однодушно в молитві. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 1. 4. 7-8а
Господні блага прагну я узріти.
Господь – моє світло і моє спасіння. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня. *
Кого мені жахатись?
Одного просив я в Господа, одного буду шукати: *
щоби в усі дні мого життя †
я перебував у Господньому домі,
бачив насолоду Господню *
і оглядав Його святиню.
Почуй, Господи, мій голос, коли я буду взивати, *
помилуй мене і відізвись до мене.
В Тобі сказало моє серце: *
«Шукайте Мого обличчя».

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Пт 4, 13-16
Читання з Першого послання святого апостола Петра.
Улюблені! Будучи спільниками Христового страждання, радійте, щоб і при з’явленні Його слави ви раділи та веселилися. Коли вас зневажають за Христове Ім’я, ви блаженні, бо Дух слави, Дух Божий, на вас покоїться. Ніхто з вас хай не страждає як убивця або як злодій, або як злочинець, або як той, хто втручається в чужі справи. А коли як християнин, то хай не соромиться, але нехай прославляє Бога у цьому імені. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 14, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я не залишу вас сиротами, – Господь говорить, –
Я прийду до вас, і зрадіє серце ваше.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 17, 1-11а
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус підвів очі до неба і сказав: «Отче, прийшла година. Прослав свого Сина, щоби Син прославив Тебе, так як Ти дав Йому владу над усяким тілом, щоб усім тим, кого Ти дав Йому, Він дав їм вічне життя. Вічне життя є те, щоби знали Тебе, єдиного істинного Бога, і Того, кого Ти послав, – Ісуса Христа. Я прославив Тебе на землі : завершив діло, яке Ти дав Мені, щоб Я його виконав; а тепер прослав Мене Ти, Отче, в себе славою, яку Я мав у Тебе ще перед тим, як світ почав існувати. Я явив Твоє Ім’я людям, яких Ти Мені  дав зі світу. Твої вони були, і Мені  дав Ти їх, і Твоє слово вони зберегли. Нині вони пізнали, що все, що Ти дав Мені, є від Тебе; адже слова, які  Ти Мені  дав, Я дав їм; і вони прийняли й пізнали і стинно, що Я вийшов від Тебе, й увірували, що Ти Мене послав. Я за них благаю, – не за світ благаю, але за тих, кого Ти Мені  дав, бо вони Твої; і все Моє – Твоє, а Твоє – Моє; і Я прославлений в них. І Я вже не у сві ті, а вони у світі; і Я до Тебе йду!» Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Чекаючи на обі цяного нам Святого Духа, звернімося до Господа з нашими щирими проханнями:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона безустанно несла Христовий мир і любов усім народам.
2. Молімося за країни, в яких Церква потерпає від переслідувань, щоб вони отримали істинну свободу Божих дітей.
3. Молімося за всіх дітей, щоб дорослі відповідально ставилися до їхнього виховання і ніколи не ображали їх.
4.  Молімося за тих, кого ми, можливо, скривдили, й не встигли попросити в них вибачення – про потрібні їм благодаті.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх від усякої плями гріха і благоволив прийняти до сонму святих у своєму Царстві.
6. Молімося  за  нас  самих,  щоб  ми  прикладом власного життя і щоденною молитвою будували Божу Церкву в наших родинах.
Господи Ісусе Христе, Ти є главою і життям Церкви, просимо Тебе: допоможи нам завжди вірно виконувати Твої заповіді і так осягнути обіцяне нам вічне життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, молитви і приношення Твоїх вірних, * та участю в цих тайнах приведи нас до небесної слави. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння  № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Отче, прошу, щоб вони були одно так само, * як і Ми, одно. * Алілуя.  (Пор. Йн 17, 22)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Вислухай нас, Боже нашого спасіння, † та участю в цих священних тайнах зміцни нашу надію на те, * що тіло всієї Церкви удостоїться участі, якою тішиться її Глава. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.