Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Церква завжди служила зараженим і цим вирізнялася
17:24 Середа 0 226
1-04-2020, 17:24

Церква завжди служила зараженим і цим вирізнялася

Під час епідемії духовенство завжди було дуже активним. І багато священиків помирали. Це не було випробування Бога, а усвідомлення власної місії. Церква вирізнялася цим свідченням, залучала своїх людей, щоб полегшити страждання іншим, – нагадує Вітторіо Мессорі.
Говорячи про нинішню епідемію, він визнає, що навіть сьогодні не бракує чудових священиків, вже кількадесят померли від коронавірусу, але це акти індивідуального героїзму. Натомість бракує загальної мобілізації.

Однак Мессорі чітко наголошує, що обов'язком християнина є виконувати вказівки законної влади, якщо вони не суперечать вірі. Однак нинішня ситуація зайшла занадто далеко. На думку католицького письменника та апологета, у багатьох випадках можна було б служити Літургії в церквах і одночасно дотримуватися всіх норм безпеки, передбачених сьогодні законом. В Італії є багато великих храмів з хорошими звуковими системами. Достатньо було б відповідних заходів безпеки. Усе це можна було б організувати – додає Мессорі.

Італійський письменник також з сумом прийняв новину про закриття санктуарію в Лурді, який завжди був відкритим, навіть під час війни чи антиклерикальних режимів. Однак він визнає, що розуміє це рішення, бо відкритий санктуарій міг би мобілізувати паломницький рух, що в цих умовах недоцільно.

Джерело: Католицький оглядач за матеріалами Vatican News


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий