Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Італія: щонайменше 25 священиків померли від коронавірусу
10:14 П'ятниця 0 3 240
20-03-2020, 10:14

Італія: щонайменше 25 священиків померли від коронавірусу

Католицька Церква в Італії – країні, яка найбільше постраждала в Європі від пандемії, – вже втратила щонайменше 25 священиків у віці переважно понад 70 років. 
Немає підтвердження, чи ще живі кілька священиків. Найбільша кількість жертв серед духовенства є в дієцезії Бергамо на півночі: 10, а 5 священиків померли від вірусу у дієцезії Парми.

Представляючи останні дані з цього приводу, щоденна газета італійських єпископів «Avvenire» вказала, що така велика кількість смертей серед духовенства виникає в основному зі змісту їхнього покликання та місії: перебувати посеред людей та служити їм, також у найскладніші моменти.

«Італійські священики є серед людей, завжди, відповідно до місії, але ще більше через людську природу нашого духовенства», –  написав автор статті Франческо Огнібене. Він наголосив, що хоча це стосується всієї Церкви в цій країні, в деяких дієцезіях кількість жертв «цієї жахливої епідемії» є особливо промовистими.

Найбільше священиків відійшли у вічність у дієцезії Бергамо – 10, майже всі старші 70 років, більшість навіть мали понад 80 років. Лише один священик, отець Сільвано Сіртолі, на момент смерті мав «тільки» 59 років. Найвідомішим серед них є 84-річний прелат Тарчісіо Феррарі, який у 1963-77 роках був секретарем тодішнього єпископа цієї єпархії архієпископа Клементе Ґадді.

У Пармській дієцезії померли п’ять священиків, з яких наймолодшому було 55 років, а найстаршому – 94. Це був прелат Франко Мінарді, колишній директор дієцезіального «Карітасу».

В дієцезії П'яченце-Боббіо немає остаточного підтвердження смерті важкохворого 79-річного священика Джорджіо Босіні, відомого своєю великою прихильністю до відкинутих та маргіналізованих людей. Невідомо також, яка доля двох 87-річних близнюків Маріо та Джованні Боселлі, які, ймовірно, померли впродовж кількох днів. За словами автора, також майже напевно, що помер 83-річний священик Джованні Кордані.

По два священики померли в кремонській дієцезії та міланській архідієцезії. Найстаршою жертвою у цій першій церковній групі став 104-річний отець Маріо Кавалері, який раніше понад 30 років керував місцевим осередком для бідних, наркоманів та біженців. В архідієцезії помер у віці 70 років отець Луїджі Джуссані – тезка засновника церковного руху «Comunione e Liberazione», сам також пов'язаний з цією спільнотою.

По одному священику померли в дієцезіях Лоді, Брешії, Касале Монферрато та Тортона.

У зв’язку з обмеженнями та заборонами, введеними в Італії щодо більших зібрань людей, усіх померлих поховали, як і інших, тобто без належного похоронного обряду, але з відправленням Літургії.

Джерело: Католицький оглядач

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий