Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 лютого, п'ятниця
19:36 Четвер 0 282
20-02-2020, 19:36

Літургія на кожен день, 21 лютого, п'ятниця

(зел) П’ятниця VІ звичайного тижня
Наша віра є мертвою без вчинків, без виборів, без рішень, наслідком яких часто є хрест. “Хто хоче спасти свою душу, той її погубить; а хто погубить свою душу Мене ради та Євангелія, той її спасе”. Немає іншої дороги до істинного життя ніж та, котрою пройшов Ісус. Потрібно відректися від самого себе, тобто дозволити, щоби сам Христос відкрив нам наше істинне Я.
Або довільний спомин св. ПЕТРА  ДАМІАНІ, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Петро народився у Равенні в 1007 році. Став учнем св. Ромуальда і ченцем, а потім пріором у Фонте Авеллана. Відновив в Італії чернече життя. Після призначення його кардиналом єпископом Остії він був ревним співпрацівником пап у справі реформування Церкви. Як папський легат подорожував по Італії, Франції та Німеччині. У реформі Церкви відіграли велике значення його письмові праці. Помер 22 лютого 1072 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 119)

АНТИФОН НА ВХІД
Боже, будь скелею прибіжища для мене, * твердинею міцною, щоб мене урятувати! * Бо Ти – скеля моя й моя твердиня, * і ради і  мені Твого веди мене та керуй мною.

КОЛЕКТА
Боже, Ти прагнеш перебувати в серцях праведних і щирих, † вчини, щоб ми завдяки Твої й благодаті * стали гі  дним помешканням для Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, допоможи нам йти за вченням і прикладом святого єпископа Петра, † щоб ми, віддаючи перевагу тільки Христу, вірно служили Твоїй Церкві * та увійшли у радість вічного світла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Як 2, 14-24. 26
Читання з Послання святого апостола Якова.
Яка користь, брати мої, коли хтось каже, що віру має, а діл не має? Чи віра може його спасти? Коли брат або сестра будуть голі й позбавлені щоденної їжі, а хтось із вас їм скаже: «Ідіть з миром, грійтеся та їжте», але не дасть їм потрібного для тіла, яка з цього користь? Так і віра, коли не має діл, сама по собі є мертвою. Але хтось скаже: «Ти маєш віру, а я маю діла»; покажи мені свою віру без діл, а я покажу тобі віру зі своїх діл. Чи віриш, що Бог – один? Добре робиш! Але й біси вірять і тремтять. О, марна людино! Чи ж не хочеш зрозуміти, що віра без діл безплідна? Наш батько Авраам хіба не з діл оправдався, коли приніс свого сина Ісаака на жертовник? Хіба не бачиш, що віра діяла разом з його ділами, і віра стала досконалою через діла? І здійснилося Писання, що каже: «Повірив Авраам Богові, і це зараховано йому за праведність», і був названий Божим другом! Подивіться, що людина оправдується ділами, а не самою вірою. Адже як тіло без духа мертве, так і віра без діл – мертва. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 112, 1-2. 3-4. 5-6
Благословенний, хто боїться Бога.
Блаженна людина, яка Господа боїться, *
і заповіді Його будуть їй вельми до вподоби.
Сильне буде на землі її потомство, – *
рід праведних буде благословенний.
Багатство і достаток у її домі, *
і її праведність продовжується навіки.
Для праведних в темряві засяяло світло. *
Він милосердний, праведний і щедрий.
Добра людина – та, яка щедра і позичає, – *
у правосудді свої діла буде вести.
Не похитнеться вона повіки; *
у вічній пам’яті праведник буде.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 15б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вас назвав Я друзями,
оскільки сказав вам усе, що почув від Отця Мого.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 8, 34 – 9, 1
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу, покликавши до себе людей та своїх учнів, Ісус сказав їм: «Якщо хтось хоче йти за Мною, то нехай зречеться себе самого, візьме свій хрест і йде за Мною. Адже якщо хто хоче душу свою спасти, той погубить її, а хто погубить свою душу задля Мене і Євангелія, той спасе її. Бо яка користь людині, якщо придбає весь світ, але занапастить душу свою? Або що дасть людина взамін за душу свою? Бо коли хто посоромиться Мене і Моїх слів перед цим перелюбним і грішним родом, того і Син Людський посоромиться, коли прийде в славі свого Отця з ангелами святими!» І промовив до них: «Воістину кажу вам: деякі з тих, які стоять отут, не скуштують смерті, доки не побачать Боже Царство, що прийшло в могутності». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Метою земного життя людини є спасіння і життя вічне; молі­мося, щоб ми, наслідуючи Христа, нашого Спасителя, увійш­ли до Небесного Царства:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона за жодних обставин не вагалася проголошувати Христове Євангеліє.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, наслідуючи Хри­ста, власним прикладом заохочував усіх людей жити вірою та любов’ю.
3. Молімося за священиків, щоб вони, повністю присвятив­ши своє життя служінню Господній Церкві, ревно поши­рювали Боже Царство.
4. Молімося за молодь, щоб вона дбала про спасіння влас­ної душі та в усьому керувалася Господніми заповідями.
5. Молімося за померлих, щоб Син Чоловічий зустрів їх на світанку воскресіння і разом зі святими і ангелами привів їх у славу Отця.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господньго вівтаря, щоб ми, смиренно несучи свій хрест за Ісусом, були вдячні Богові за сили, які Він нам дає.
Господи Ісусе Христе, наш Спасителю, вислухай молитви своїх дітей і допоможи нам вірно йти за Тобою. Котрий жи­веш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай ця жертва очистить і відновить нас * та випросить вічну нагороду тим, хто виконує Твою волю. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Їли вони й наситилися вельми, * і вдовольнив Господь їхнє бажання, * та не відвернулися від своїх забаганок.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Скуштувавши небесних солодощів, просимо Тебе, Боже: † вчини, щоб ми завжди прагнули того, * що дає нам істинне життя. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий