Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Хмельницькому відбулися реколекції для медичних працівників та педагогів
16:18 Середа 0 1 303
18-12-2019, 16:18

У Хмельницькому відбулися реколекції для медичних працівників та педагогів

Від 13 до 15 грудня 2019 року в Центрі руху Світло-Життя в с. Гвардійському, що за 30 км від Хмельницького, відбулися заплановані ще на початку жовтня реколекції для медичних працівників та педагогів.
У них взяли участь 19 дорослих та троє дітей. Учасниками були віряни з різних парафій Хмельницького, Жмеринки та Виноградова (Закарпаття). Відповідальними за організацію та проведення заходу виступили о. Володимир Совінський ОР (душпастир) та кілька осіб зі спільноти медиків «Добрий самаритянин», що вже понад п’ять років існує при парафії Христа Царя Всесвіту в Хмельницькому.


Реколекції пройшли під гаслом «Людина – хто вона є?». Під час конференції та проповідей увага була звернена на повчання святого Папи Йоана Павла ІІ. Також розглядалася тема «Місія медика», де говорилося про покликання медичних працівників у сучасному світі. Це була командна робота з натхнення Святого Духа, тому що теми конференцій, котрі готував о. Володимир, фільм, що переглянули в суботу ввечері, та коментар на принесення дарів під час Служби Божої гармонійно поєднувалися. Також було радісно від того, що хтось мав прагнення зробити бейджики (як пам’ятку про реколекції), хтось придбав лампадки для роратної Євхаристії, ще хтось приготував адвентові декорації на стіл, інший закупив різні необхідні дрібниці та декорував свічку-Gaudette, аби нагадати про прихід Христа, який очікуємо.


Талановиті медики з радістю співали під час кожної Служби Божої та адорацій, а також по черзі читали читання та Молитву вірних. Служили один одному за столом під час прийому їжі тілесної, готували один одному чай чи каву. Дружно накривали стіл до сніданку, обіду, вечері, а також із радістю прибирали після трапези. На діленнях могли відверто порозмовляти про почуте на конференції та поділитися чимось своїм сокровенним, щоби віддати те, що тривожить, Господу.

Реколекції пройшли в дружній, щирій атмосфері та, на жаль, дуже швидко закінчились. Подяка Богові за все. А на підтвердження, що кожний досвідчив та отримав різні благодаті, наводимо слова учасниць.


Алла, медична сестра (Францисканський орден світських, координаторка спільноти «Добрий самаритянин»)

Відгуки учасників

Я уперше на таких реколекціях. Підзарядка для медиків дуже важлива, особливо серед вірян-однодумців. Питання, які висвітлювалися тут, можна застосовувати і в роботі, і для себе особисто. Дякую організаторам за запрошення. Усім, хто вагається, – варто чи ні брати участь у реколекціях, раджу спробувати – ви обов’язково почуєте щось важливе для себе.
Валентина, зубний лікар, Жмеринка

Слава Ісусу Христу! Дякую Богу і всім організаторам за чудові реколекції для медиків і педагогів! Це був дійсно благословенний час, де яскраво відчувалась дія Святого Духа, де кожна конференція, кожне ділення залишало слід і давало прояснення у певних життєвих питаннях. Я хоч не медик і не педагог, однак почула для себе відповіді на багато питань, про які раніше або не задумувалась, або мала хибне уявлення. Взагалі, мені здається, що кожна жінка і мама є і лікарем, і вихователем хоча б у своїй родині або у колі оточуючих, тому вважаю, що такі реколекції були б корисні кожному! Слава Богові за все! Дякую ще раз Господові та усім, хто організував такі чудові реколекції! Божого Вам благословення на подальшу працю!
Алла, мама, Жмеринка

Дякую Господові Богу за адвентові реколекції для медиків, особливо о. Володимиру за глибокі та змістовні конференції: ким є людина, значення хвороби та місія медика у сучасному світі. Під час заходу я отримала відповіді на питання, які мене турбували, зміцнилася у вірі та духовно відпочила. Нехай Господь винагородить усіх, хто долучився до організації та проведення цих реколекцій. Дякую усім за чудово проведений час.
Вероніка, медична сестра, Хмельницький


Незалежно від того, довший чи коротший відрізок життя людина прожила, зовсім невідомо чи пізнала себе як Людину, створену подібною до самого Господа. Тому такі реколекції,  де можна душею відпочити від повсякденного життя, натомість занурившись у свою особистість, у силу своєї Віри, відчути опіку та попіклуватися самому, дуже важливі для мене.

Велика подяка о. Володимиру за конференції, які торкаються самого серця. Можна багато разів чути проповіді, гарно проголошені, чітко складені, але за хвилину забуті... А от проповіді та конференції о. Володимира змушують замислитися, переоцінити свої думки, вчинки, дії, дають багато причин для роздумів.

Подяка Спільноті медиків за чудово організовані реколекційні дні, за турботу про кожного, хто прибув сюди, за можливість пізнання себе як Людини, Божого створіння.
Педагог Світлана, Хмельницький

Людина пізнає завдання, яким наділена в сукупності буття, пізнає надію, якою вона обдарована через це завдання на підставі милості, дарованої їй для життя, пізнає велич Слави Божої, якою вона таємно і, незважаючи ні на що, вже оточена. Але як важко пізнати Людину в собі, своє покликання в цьому в цьому світі, навіть знаючи та відчуваючи, що ти Дитя Боже. Дякую Спільноті медичних працівників за змістовно організовані реколекції, за тему, яку вони обрали для них. Дякую за пізнання, навчання та нову хвилю навернення!

Дякую о. Володимиру за вміння торкнутися до найпотаємніших струн моєї душі, за глибину почуттів та роздумів, на які надихають його слова, під час і опісля конференцій.

Дякую реколекційному Центру руху Світло-Життя с. Гвардійське за турботу про своїх гостей.
Анна, педагог, Хмельницький

«Людина – хто ти є?» – під таким гаслом пройшли реколекції для медиків та педагогів, і тих, хто захотів приєднатися, відчуваючи себе в душі педагогом. Ісус Христос запросив нас, як Йоана Хрестителя на пустиню, де б ми найбільше відчували Його присутність, Його Божество. Ісус став для нас Братом, Сестрою, Люблячим Батьком і Матір’ю. Через що? Бо ми відчули Його, Його подих, який розв’язав кайдани, якими ми були скуті: своєю роботою, повсякденною метушнею, проблемами, хворобами. Ми відчули Його силу і міць у найменших наших проблемах і турботах. Хтось позбувся головного болю, хтось перестав хворіти, у когось спав тягар із душі, і він відчув полегшення. Ми нічого особливого не робили. Ми просто були в правді перед Господом, отримали тепло Його Батьківської руки. Чому так сталося? Тому що у нас постійно були молитва, Євхаристія, Адорація Пресвятих Дарів, Сповідь і духовна розмова з о. Володимиром. Він справді священник за покликанням. Нехай його Господь обдаровує Небом. А ще була чудова спільнота людей, яких об’єднав Святий Дух. Під час цих реколекцій ми отримали багато дарів і не можемо їх приховувати, їх треба нести далі в свої сім’ї, на роботу. Маємо нести цю любов, говорячи людям: «Бог тебе любить». Кожна людина, яка б вона не була, чим не була б зранена, має знати, що її Бог удочерив чи усиновив і любить її. Це наше завдання, покликання медиків, відчути іншу людину, особливо хвору, бути милосердною до неї.
Євгенія, лікар-педіатр, Хмельницький
Новини з України 12:00 Четвер 0 188 Всеукраїнська Рада Церков зустрілась з Денисом Шмигалем 1 грудня відбулась зустріч представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем'єр-міністром України та представниками деяких міністерств. Під час зустрічі було обговорено низку важливих для суспільства та релігійних спільнот питань.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.