Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: сучасний світ вимагає вміння ділитись ініціативами та працювати разом
09:40 Неділя 0 124
8-12-2019, 09:40

Папа: сучасний світ вимагає вміння ділитись ініціативами та працювати разом

Про формування співробітників для Недержавних організацій, про необхідність матеріальних засобів та потребу ділитись ініціативами задля праці в групі говорив Понтифік під час зустрічі з представниками Святого Престолу при Міжнародних Організаціях та керівниками Недержавних організації.
Про це пише Vatican News.

«Радію, що можу вас прийняти у цьому домі святого Петра, що є символом єдності Вселенської Церкви. Дякую, що прибули з різних країн світу, аби поділитись досвідом та роздумами над темою включення», – цими словами розпочав свою промову Папа Франциск, приймаючи у суботу, 7 грудня 2019 року, у Ватикані представників Святого Престолу при Міжнародних Організаціях та керівників Недержавних організацій (НДО), що натхнені католицьким вченням. Святіший Отець подякував присутнім за їхні старання, зокрема, на площині міжнародної політики, аби ніхто не був відкинутим на узбіччя суспільного життя, а також за те, що докладають численні зусилля, намагаючись вчинити світ «спільним домом» для всіх без винятку людей.

Поле діяльності НДО

«Багато з вас цікавляться та намагаються бути присутніми в місцях, де дискутується про права людей, умови їхнього життя, середовище їхнього проживання, освіту, розвиток та інші соціальні проблеми. Таким чином ви здійснюєте те, про що навчав ІІ Ватиканський Собор: "Церква є у світі і разом з ним живе і діє" (GS 40)», – наголосив Глава Католицької Церкви, наголошуючи на тому, що мова йде про "межу" для Церкви, де Недержавні організації мають широке поле діяльності.

Як навчали також Отці вищезгаданого Собору, різноманітні міжнародні католицькі асоціації можуть в різний спосіб послужити для побудови спільноти народів у мирі та братстві. Тому, їх потрібно підсилювати, збільшуючи кількість добре підготовлених співпрацівників. Насправді, в наш час ефективність дій та необхідність діалогу вимагають колективних ініціатив. Ґрунтуючись на цьому повчанні ІІ Ватиканського Собору, Єпископ Риму наголосив на трьох аспектах: 1) формування співробітників; 2) необхідність матеріальних засобів; 3) поділ ініціативами, вміння працювати в групі.

Формування співробітників

Спершу Папа зупинився на темі формування співробітників, зазначаючи, що комплексність світу та антропологічна криза, яку сьогодні переживаємо, вимагають від нас послідовного свідчення у житті, аби, таким чином, спонукати до діалогу та позитивних роздумів над людською гідністю. Таке свідчення, за словами Понтифіка, передбачає дві вимоги: з одного боку, слід мати велику віру і довіру, яка випливає з усвідомлення себе знаряддям Божої дії у світі; з іншого боку, потрібно посідати професійно-наукову підготовку, щоб бути спроможнім запропонувати набуде знання з християнської точки зору. В цьому сенсі, соціальна доктрина Церкви пропонує церковні принципи, придатні для кращого служіння людству.

Папа закликав до поглиблення знань соціальної доктрини Церкви, до формування себе самих у цій доктрині, аби потім передавати її у своїх професійних проектах. «І тому, я забажав зробити всесвітній заклик до відновлення глобального Пакту про виховання, який формує до миру і справедливості, до прийняття між народами та до всесвітньої солідарності, а також до уважності до нашого "спільного дому"», – сказав він, додаючи: «Тому я закликаю вас дедалі більше підвищувати ваш професіоналізм та посилювати вашу церковну ідентичність».

Необхідні матеріальні засоби

Далі Папа звернув увагу також і на необхідність матеріальних засобів для осягнення поставлених перед собою професійних цілей. При цій нагоді Святіший Отець пригадав біблійну притчу про таланти і зазначив, що, іноді, матеріальні ресурси є недостатніми, щоб реалізувати накреслені цілі, однак, не варто розчаровуватись. Він подав у приклад Апостольську Церкву, яка завжди довершувала великі справи за допомогою дуже скромних ресурсів.

Безумовно, слід шукати матеріальні ресурси і максимально використовувати свої таланти, не забуваючи, при цьому, що кожне наше вміння походить від Бога; – наші вміння, насправді, не є нашими. «Бог спроможний обсипати вас усякою благодаттю, – як навчає нас святий апостол Павло, – щоб ви у всьому мали завжди те, що вам потрібне, та щоб вам ще й зосталось на всяке добре діло» (2 Кор. 9, 8).

Поділ ініціативами, вміння працювати в групі

На закінчення Глава Католицької Церкви зазначив, що досвід віри та вміння визнавати себе носієм Божої благодаті, спонукає нас визнати, що поділ ініціативами та праця в групі є можливими. «Співпраця у спільних проектах вчиняє дедалі ціннішим ваше діло, оскільки вона підкреслює те, що є притаманним Церкві, її єдність, прямування разом тією самою місією (syn-odos) на служінні спільному благу, через співвідповідальність і внесок кожного», – додав він, наголошуючи, що сучасний світ потребує нової сміливості та нової уяви, щоб відкрити нові шляхи діалогу та співпраці, аби сприяти культурі зустрічі, в якій гідність людини, згідно з творчим задумом Бога, поставлена в центрі.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:08 Неділя 0 49 Папа бажає миру Лівії та закликав молитися за молодший медперсонал Під час недільної зустрічі з вірними Глава Католицької Церкви скерував їхню думку до кризової ситуації в Лівії, побажавши успіху мирним ініціативам, а також приєднався до проголошеного ВООЗ Року медсестри й акушерки.