Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 листопада, понеділок
19:07 Неділя 0 641
24-11-2019, 19:07

Літургія на кожен день, 25 листопада, понеділок

(зел) Понеділок ХХХІV звичайного тижня
Яку частину свого життя я жертвую Богові? Недільну Святу Месу та ще хвилину щоденної молитви? Щомісячну сповідь і реколекції раз на рік? Чи я дам час, яким сам розпоряджаюся, а чи пожертвую все, тобто й той час, який називаю своїм? Убога вдова не вагалася скласти Богові в жертву все своє життя. Господи, дай мені свободу і прийми мене всього!
Або: (черв) довільний спомин св. КАТЕРИНИ АЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ, діви і мучениці
Свята Катерина народилася в кінці ІІІ ст. (на початку ІV ст.) у заможній родині в Александрії, столиці Єгипту. Була не тільки багатою та добре освіченою, але передусім була ревною християнкою. Марно намагалися найзамож- ніші громадяни міста підкорити її серце, оскільки вона, зрікаючись перспектив подружнього життя, склала обіти довічної чистоти. Під час переслідувань християн за часів імператора Діоклетіана її схопили і після довгих катувань убили. Св. Катерина є покровителькою філософів та священиків.
Спільні Меси: про одну діву

АНТИФОН НА ВХІД
Господь Бог говорить про мир до народу свого і до своїх побожних, * котрі  повертаються до Нього своїм серцем.

КОЛЕКТА
Господи, спонукай волю Твоїх вірних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедріші благодаті Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній вічний Боже, Ти явив своєму народові святу Катерину, діву і незламну мученицю; † вчини, просимо, щоб ми, зміцнені прикладом її віри та мужності, * невтомно спричинялися до зміцнення єдності Церкви. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 1, 1-6. 8-20
Початок Книги пророка Даниїла.
Третього року царювання Йоакима, юдейського царя, вирушив Навуходоносор, вавилонський цар, проти Єру­салима й обліг його. Господь видав в його руки Йоакима, юдейського царя, й частину посуду дому Божого, і він за­брав його в Шінеар-край, у дім свого бога, і склав посуд у скарбницю свого бога. Цар повелів Ашпеназові, старшому над своїми скоп­цями, щоб привів із синів Ізраїля, з царського роду та з шляхти, хлопців без ніякої хиби, гарних на вигляд, вивчених у всякій мудрості, скорих до науки, розумних у знанні й здатних до служби в царськім палаці, та щоб навчив їх письма й халдейської мови. Цар призначив для них щоденну їжу із царського столу й вино, що сам пив, і звелів виховувати їх три роки, а потім вони мали б ста­вати до послуг цареві. Між ними були з синів юдейських Даниїл, Ананія, Мисаїл та Азарія. Даниїл постановив у своєму серці не сквернитись царськими харчами з царського столу й вином, що пив цар, тому і просив старшого над скопцями, щоб дозволе­но йому було не сквернитись. Бог зіслав Даниїлові ласкавість та прихильність з боку старшого над скопцями, але старший над скопця­ми сказав Даниїлові: «Боюсь я мого пана, царя, який сам призначив для вас їжу й пиття, щоб він не побачив, що ваші обличчя схудли більше, ніж у хлопців вашого віку, і щоб ви не вчинили мене винним перед царем». Тоді Даниїл сказав наглядачеві, якого старший над скопцями настановив над Даниїлом, Ананією, Мисаїлом та Азарією: «Зроби з твоїми слугами пробу протягом десятьох днів: нехай дадуть нам городину на їжу і воду до пиття, і нехай потім з’являться перед тобою наші об­личчя та обличчя хлопців, що їдять царську їжу, і тоді роби з твоїми слугами, як забажаєш». Він послухав їх у тому й випробував їх десять днів; при кінці ж десятьох днів обличчя в них покращали та й тілом вони поповнішали супроти всіх тих хлопців, які їли царську їжу. Отак наглядач брав їхню їжу і вино, що вони мали пити, і давав їм городину. Що ж до цих чо­тирьох хлопців, то Бог дав їм знання й розуміння вся­кого письма та мудрості; а Даниїл мав до того ще й дар розуміти всякі видіння і сни. Як минув той час, який цар призначив, аби їх при­вели до нього, старший над скопцями появив їх Наву­ходоносорові. Цар розмовляв з ними, і з-поміж усіх не знайшовсь ані один такий, як Даниїл, Ананія, Мисаїл та Азарія, і вони почали служити перед царем. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Дан 3, 52. 53-54. 55-56
Ти достохвальний, віковічний Боже.
Благословенний Ти, Господи, Боже батьків наших, *
і достохвальний і вельми возносимий повіки.
Благословенне Ім’я Твоє святе і славне, *
і вельми достохвальне, і возносиме повіки. 
Благословенний Ти у своїм святім, славнім храмі *
і вельми хвальний, і вельми славний повіки.
Благословенний Ти на престолі Твого царства, *
і вельми хвальний, і вельми возносимий повіки.
Благословенний Ти, що споглядаєш на безодні *
і возсідаєш на херувимах.
Благословенний Ти на небесній тверді, *
і хвальний, і прославлений повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 24, 42а. 44
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте і будьте готові,
бо тієї години, в котру не сподіваєтеся,
Син Людський надійде.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 1-4
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус, споглядаючи, побачив тих, які  кидали свої багаті дари до скарбниці. Помітив і одну убогу вдову, яка вкидала туди дві лепти, і сказав: «По правді кажу вам, що ця бідна вдова більше від усіх кинула, бо всі ці зі свого достатку кида­ли в дар, а вона зі своєї нужденності вкинула увесь свій прожиток, який мала». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Господа, який проникає у серце людини і бачить кожний вияв щирості, смиренно просімо благодатей, потрібних нам для приготування до зустрічі з Ним у вічності:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона з особливою турботою ставилася до хворих і стражденних.
2. Молімося за керівників установ соціального захисту в світі, нехай вони активно допомагають голодним і знедоленим.
3. Молімося за багатих, щоб вони не марнували матеріальні блага, а жертвували їх убогим та нужденним.
4. Молімося за працівників медицини та благодійних органі- зацій, щоб Господь дарував їм силу і терпеливість у їхньому служінні.
5. Молімося за померлих, щоб Господь винагородив їх за труди земного життя вічним спочиванням у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоб,и зберігаючи вірність Богові у найменших справах, ми заслужили благодать отримати у спадщину Небесне Царство.
Господи Ісусе Христе, просимо Тебе: поглянь на своїх дітей, які впродовж усього земного життя здійснюють паломництво до Тебе, і не дозволь, щоб ми заблукали, а уділи нам благодаті вірності Тобі і Твої м заповідям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми святі  дари, котрі  Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої  заповіді, стали також угодною Тобі  жертвою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.