Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 листопада, понеділок
18:05 Неділя 0 271
3-11-2019, 18:05

Літургія на кожен день, 4 листопада, понеділок

Критерії вибору тих, із ким хочемо дружити або з ким мати справу, далекі від ідеалів християнської любові. Слова Христа відкривають поверховість наших рішень та запрошують подивитися на наше язичництво, що має джерело в егоїстичному бажанні приємно проводити час в обраній компанії. Любов Христа є інша: не дивиться на особу. Нас Бог любить незалежно від того, який у нас маєток чи суспільне становище.
Св. КАРЛА БОРРОМЕО, єпископа (біл) Обов’язковий спомин
Святий Карл народився в Ароні у 1538 році. В 23 роки був призначений кардиналом і архієпископом Мілану. Співпрацюючи зі своїм дядьком, Папою Пієм IV, довів до завершення Тридентський Собор, рішення якого старанно впроваджував у своїй дієцезії. Організував першу духовну семінарію, провів 16 синодів, постійно відвідував дієцезію. Був щедрим для вбогих: під час епідемії віддав їм усе, навіть власне ліжко. Особисто відправляв покутні процесії, йдучи босоніж у веретищі та несучи важкий хрест. Помер 3 листопада 1584 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Буду дбати про моїх овець, – говорить Господь, – і поставлю над ними пастиря, що пастиме їх. Я, Господь, буду їх Богом.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, зберігай у Твоєму народі духа, яким Ти наповнив святого Карла, єпископа, † щоб Церква постійно відновлювалася * і, уподібнюючись до Христа, змогла явити сві тові Його обличчя. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 11, 29-36
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Боже покликання та дари – безповоротні. Бо як ви колись не корилися Богові, а тепер помилувані че­рез їхній непослух, так і вони нині не покорилися задля милосердя над вами, щоб тепер і вони самі були помилу­вані. Тож Бог замкнув усіх у непокорі, щоб усіх помилу­вати! О, глибино багатства, премудрості й знання Божого! Які незбагненні Його суди і недослідимі Його дороги! Бо хто пізнав розум Господній? Або хто був порадни­ком Йому? Хіба хтось дав Йому щось наперед, щоб воно було повернуто йому назад? Адже все з Нього, через Нього і для Нього! Йому сла­ва навіки. Амінь. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 69, 30-31. 33-34. 36-37
Почуй мій голос в своїм милосерді.
Я – бідний і нещасний, *
та спасіння Твоє, Боже, нехай високо мене підійме.
Тож прославлятиму піснею Ім’я Боже, *
звеличуватиму Його похвалою.
Побачать убогі та зрадіють. *
Шукайте Бога, і оживе ваше серце,
бо Господь вислуховує нужденних *
і не погордує в’язнями своїми.
Адже Бог Сіон врятує і відбудує міста Юди; *
там оселяться і знову володітимуть ними.
Нащадки Його слуг це в спадщину одержать, – *
оселяться там ті, які Ім’я Його люблять.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 8, 31б-32
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо ви будете перебувати в Моєму слові,
тоді справді будете учнями Моїми і пізнаєте істину,
а істина вас вільними зробить!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 14, 12-14
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус говорив до одного начальника фари­сеїв, який запросив Його: «Коли ти справляєш обід або вечерю, не запрошуй своїх друзів, ані своїх братів, ані своїх родичів, ані багатих сусідів, щоб і вони тебе колись запросили, – і в цьому буде тобі винагорода. Але коли влаштовуєш бенкет, клич убогих, калік, кривих, сліпих, – і будеш блаженний, бо не мають чим тобі віддати; віддасться ж тобі у воскресінні праведних». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Згадуючи святого Карла Борромео, єпископа Мілана, ре­форматора церковного життя, ревно молімося про благодаті, потрібні сьогодні святій Церкві та нам особисто:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував йо­го здоров’ям і своїм благословенням.
2. Молімося за країни Західної Європи, щоб вони берегли і розвивали свої християнські традиції.
3. Молімося за єпископів і священиків нашої дієцезії, щоб вони, за прикладом святого Карла Борромео, невтомно про­повідували Христове Євангеліє.
4. Молімося за богословів та католицьких письменників, щоб вони, вірні Богові та істині, допомагали людям набли­зитися до Христа.
5. Молімося за померлих членів земної Церкви, щоб Господь благоволив їх долучити до Церкви небесної.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, укріплені Божим Словом, своїм життям, любов’ю та молитвою навчали ближніх Євангелія.
Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні молитви і об­даруй нас витривалістю у вірі та добрих ділах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, споглянь на дари, покладені на Твоєму вівтарі у спомин святого Карла, якого Ти наділив преславними заслугами чеснот і старанністю у пастирських обов’язках, † і силою цієї жертви вчини, * щоб ми також приносили щедрі плоди нашого життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Щасливий той слуга, якого пан, прийшовши і постукавши у двері, застав невсипущим. (Лк 12, 36-37)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай святі тайни, які  ми прийняли, дадуть нам силу духа, * завдяки  які й святий Карл відзначався вірністю в служінні та палкістю в любові. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий