Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Ченстохові молитимуться за Червоноград
11:18 Понеділок 0 1 633
12-06-2017, 11:18

У Ченстохові молитимуться за Червоноград

2017 року виповнюється 635 років від перенесення чудотворної ікони Матері Божої Белзької до Ченстохови та 300 років від коронації цієї ікони папськими коронам, а ще – 325 років він заснування міста Кристинополя, нині Червонограда, розташованого неподалік від Белза. З цієї нагоди на Ясній Горі в Ченстохові відбудеться молитва за Червоноград, у якій візьмуть участь мешканці українського міста.
Молитву перед чудотворною іконою очолить Митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький у середу, 14 червня, о 22:00 за київським часом. Після молитви копія чудотворної ікони Матері Божої Белзької (Ченстоховської) буде передана для червоноградської парафії Зіслання Святого Духа.
Урочисте внесення ікони до храму Зіслання Святого Духа та молитва за місто відбудеться в Червонограді 12 липня 2017 року о 18:00 на Вічевій площі. Запрошуємо всіх до спільної молитви.
Чудотворна ікона Матері Божої Белзької (Ченстоховської), як говорить традиція, належить до написаних святим євангелістом Лукою. Християни старанно переховували й оберігали її, а в ІV столітті подарували святій Олені, яка перевезла ікону до Константинополя. Деякі джерела вказують, що ікону призвела на терени Київської Русі дружина князя Володимира Анна, яка походила з Візантії. Припускають, що цією іконою могли благословити шлюб князя Володимира й Анни.
У ХІІІ столітті завдяки князю Левові Даниловичу, правителеві Галицько-Волинського князівства, ця ікона потрапляє до давнього міста Белза, де зберігається в замковій каплиці. А після смерті князя Юрія ІІ Болеслава, який залишив трон без намісника, її власником стає Владислав Опольчик, якого в 1377 році призначив управителем Белза король Людовик Угорський.
Владислав Опольчик, прагнучи врятувати чудотворну ікону від татарів, вирішив вивезти її з Белза до Ополя. Але запряжені в карету коні не рушили з місця, доки князь не пообіцяв передати ікону в монастир на Ясній Горі в Ченстохові. І відтоді, з 1382 року, чудотворна ікона перебуває в Ченстохові, де досі піклується про всіх, хто до неї звертається.
о. Микола Леськів

На живо трансляцію з Ченстохови можна дивитися: http://tv-trwam.pl/na-zywo
Джерело: ua.spiritus-sanctus

По темі:
І сказав Ісус: там, де двоє чи троє зберуться в Моє Ім’я, там і Я (Християнська Служба Порятунку)
Донбас – Карпати: маршрут солідарності і милосердя
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.