Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: бути катехитом – це покликання до креативного служіння Христовій Церкві
10:31 П'ятниця 0 925
14-07-2017, 10:31

Папа: бути катехитом – це покликання до креативного служіння Христовій Церкві

«Святий Франциск Ассізький одному із своїх послідовників, який наполягав, щоб цей його навчив проповідувати, відповів такими словами: «Брате, коли ми відвідуємо хворих, допомагаємо дітям та даємо їсти бідним, ми вже проповідуємо».
Із цих слів розуміємо, яким є покликання і завдання катехита», – підкреслив Понтифік у посланні, яке від скерував до учасників міжнародного конгресу про катехизацію, що від 11 до 14 липня 2017 р., проходить в Аргентинському Католицькому Університеті в Буенос-Айресі.
За словами Понтифік, катехизація – це не «робота» чи якесь зовнішнє завдання, що його виконує катехит, але – життя, бо ж у катехита усе обертається довкола його місії навчати та передавати віру. Тому, бути катехитом – це служити Церкві. Те що особа отримала як дар від Господа, у свою чергу, повинна передати іншим. Однак, кожен катехит повинен завжди повертатись до того першого звіщення чи «керигми», що є даром, який змінив його життя. Це фундаментальне звіщення повинно постійно звучати в житті кожного християнина, з тим більше – катехита, який покликаний звіщати та навчати віри інших людей.
Папа також пригадав, що у виконанні кетехитичного служіння необхідно використовувати великий потенціал народної побожності, щоб таким чином, можна було не лише звіщати та передавати зміст віри, але утворити правдиву школу виховання, де б культивувався дар віри, який людина отримала, та через вчинки та слова відображалась би благодать з причини, що ми є учнями Ісуса.
«Катехит прямує до Христа і з Христом, він не є особою, яка керується особистими ідеями та власними смаками, але дозволяє, щоб на нього дивився Він, тим поглядом, що запалює серце» – підкреслив Єпископ Риму, додавши, що коли Ісус займає центральне місце у нашому житті, то ми більше з’єднані між собою, Він нас об’єднує, робить нас близькими до інших. Цей динамізм любові є немов серцевий цикл: систола (скорочення) та діастола (розслаблення); спершу людина концентрується, щоб зустріти Ісуса, але відразу опісля відкривається, виходячи поза себе саму з любові до інших, щоб таким чином свідчити та проповідувати про Спасителя. Сам Господь нам дав приклад такого служіння: Він віддалявся на розмову з Отцем, але відразу після молитви йшов до голодних, спраглих Бога, оздоровляючи їх та несучи їм спасіння.
Понтифік зазначив, що катехит повинен бути креативною особою, яка шукає різних способів та форм, щоб звіщати про Ісуса, Який є Дорогою, Істиною та Життям і може наповнити людське життя радістю та веселістю. Засоби, які катехит використовує для звіщення про Спасителя та для того, аби допомогти іншим зустрітись з Христом, можуть бути різними, проте, вони повинні відображати стиль самого Ісуса, Який виходив до інших, щоб наблизити їм Божу любов. Папа підкреслив, що Господь Бог не змінюється, але необхідно вміти змінювати та пристосовувати засоби звіщення нашої віри про Нього, щоб вчинити вчення про Ісуса ще ближчим для людини.
«Дорогі катехити, дякую вам за те, що ви робите, але, зокрема, за те, що ви прямуєте разом із Божим Народом. Я заохочую вас бути радісними посланцями, охоронцями добра та краси, які сяють у вірному житті учня-місіонера. Нехай Господь вас благословить, а Пресвята Богородиця, правдива Учителька віри, заопікується вами», – сказав на закінчення Папа Франциск.  
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа Франциск про виховання дітей-підлітків (Четверта частина)
Папа: віддайте Богові свої гріхи та слабкості і прямуйте вперед
Папа затвердив нові декрети в справах визнання святості
Новини з Ватикану 18:01 Середа 0 104 Незабаром Папа Йоан Павло І буде проголошений блаженним Папа Франциск дав добро на оприлюднення декрету Конгрегації у справах визнання святих про чудесне зцілення, отримане через заступництво Йоана Павла I, Папи, який залишився в серцях людей.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.