Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 травня, четвер
19:01 Середа 0 262
11-05-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 12 травня, четвер

(біл) Четвер ІV Великоднього тижня
Сьогодні можемо спрямувати погляд на місце Тайної Вечері Ісуса з апостолами, де Він дарує нам Євхаристію. Дякуючи за великий дар любові, можемо скористатися з благодатей, які Ісус нам залишив. Ісус нас запрошує до спільноти, в якій триватиме любов. Кожен з нас запрошений Ісусом до спільноти з Ним: у священстві, чи монашестві, чи в миру, але від кожного зокрема залежить, чи приймемо ми цей дар. Ісус нас запросив до спільноти, тепер ми приймімо Його у нашу спільноту – парафіяльну, сімейну, суспільну, – щоб там завжди тривала любов.
Або (черв) довільний спомин свв. НЕРЕЯ і АХІЛЕЯ, мучеників
Згідно з переказом Папи Дамазія, Нерей та Ахілей були римськими солдатами за часів імператора Діоклетіана. Дивлячись, з якою відвагою та гідністю християни йшли на муки, вони навернулись і загинули мученицькою смертю близько 304 року.
Спільні Меси: про багатьох мучеників у Великодній період (стор. 172)
Або (черв) довільний спомин св. ПАНКРАТІЯ, мученика
Згідно з переказами, св. Панкратій, чотирнадцятирічний юнак, загинув мученицькою смертю в Римі під час переслідувань християн за часів імператора Діоклетіана близько 304 року. В базиліці, яка коло 500 року була збудована у Римі на його могилі, збиралися новоохрещені в Білу Неділю.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 171)

АНТИФОН НА ВХІД
Боже, коли Ти йшов перед Твоїм народом, * коли вирушив із ним в дорогу і з ним перебував, * земля тремті ла, топилось небо. * Алілуя (Пор. Пс 68, 8-9. 20).

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував людську природу більшою гідністю, ніж у першому створінні; † поглянь на незбагненне таїнство Твоєї милості і збережи дари своєї вічної благодаті * в тих, кого Ти благоволив відновити тайною відродження. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми, пізнавши, як відважно визнавали віру святі мученики Нерей та Ахілей, * удостоїлися їх братерського заступництва перед Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, нехай радіє Твоя Церква, яка очікує заступництва святого мученика Панкратія; * нехай завдяки його славним молитвам вона віддано Тобі служить і перебуває у безпеці. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 13, 13-25
Читання з Діянь Апостолів.
Відпливши з Пафи, ті, хто був з Павлом, прийшли до Пергії Памфилійської. Йоан же, відлучившись від них, повернувся в Єрусалим. Пройшовши шлях від Пергії, вони прибули до Антіохії Пісидійської і, ввійшовши до синагоги в суботній день, сіли. Після читання Закону й Пророків послали начальники синагоги до них, кажучи: «Мужі-брати, якщо є у вас слово потіхи для людей, говоріть!» Підвівшись і давши знак рукою, Павло сказав: «Мужі ізра- їльські й ви, хто боїться Бога, слухайте! Бог цього народу, Ізраїля, вибрав наших батьків і вивищив народ, коли вони перебували в Єгипетській землі, і з піднятим раменом вивів їх із неї. І десь сорок років терпів їхнє поводження у пустелі. Знищивши сім народів у Ханаанській землі, дав їм у спадщину їхню землю – майже через чотириста п’ятдесят років. А після цього дав суддів – до пророка Самуїла. Потім просили царя – і Бог дав їм Саула, сина Кисa, мужа з племені Веніямина, – на сорок років. Відкинувши його, Він воздвиг їм царем Давида, якому засвідчив і сказав: “Знайшов Я Давида, сина Єссея, мужа по Моєму серцю, – він виконає всі Мої веління!” З його насіння Бог за обітницею дав Ізраїлеві Спасителя Ісуса. Йоан перед Його приходом проповідував хрещення покаяння всьому ізраїльському народові. А коли Йоан завершував свій шлях, то казав: “За кого ви мене вважаєте? Це не я! Але йде за мною Той, якому я не гідний розв’язати сандалі на ногах!”» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 89, 2-3. 21-22. 25 і 27
Про милість Божу буду ввік співати.

Милості Господні повіки оспівувати буду, – *
з роду в рід своїми устами †
буду сповіщати про Твою вірність.
Я ж сказав: «Навіки буде встановлене милосердя». *
Там, на небесах, встановиш Ти свою правду.
Я знайшов слугу свого Давида *
і помазав його своїм святим єлеєм.
Йому Моя рука допоможе, *
його зміцнить Моє рамено.
З ним – Моя правда і Моє милосердя, *
зросте його міць в Імені Моєму.
Він закличе до Мене: «Ти – Отець мій, *
мій Бог, Скеля мого спасіння!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Одкр 1, 5аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос, вірний Свідок і Первородний з мертвих,
полюбив нас і обмив наші гріхи у своїй Крові.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 13, 16-20
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Після того, як Ісус умив учням ноги, сказав їм: «Воістину, воістину кажу вам, що раб не більший за свого пана, як і посланець не більший від того, хто послав його. Якщо це знаєте, то ви блаженні, якщо це виконуєте. Не про всіх вас кажу. Я знаю, кого вибрав, але щоби збулося Писання: “Хто споживає мій хліб, той підняв проти мене п’яту свою”. Тепер кажу вам, ще перед тим, як це станеться, щоб коли воно станеться, ви повірили, що то Я є. Воістину, воістину кажу вам: Хто приймає того, кого Я пошлю, – Мене приймає, а хто Мене приймає, – приймає й Того, хто Мене послав!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Звернімося молитвою до Бога, нашого Отця, який бажає, щоб усі люди Його пізнали й любили:
1. Молімося за святу Церкву, щоб у ній розвивався апостольський запал проголошувати Живого Христа.
2. Молімося, щоб у світі не бракувало людей, які проголошують Твоє Євангеліє, та слуг Святих Таїнств.
3. Молімося за тих, які потребують духовної та матеріальної підтримки, щоб зустріли людей, готових їх допомогти.
4. Молімося за мир у цілому світі та в наших сім’ях, щоб серед нас панували зрозуміння й прощення.
5. Молімося за померлих, щоб вони були очищені від гріхів та могли взяти участь у вічній славі Бога.
6. Молімося за нашу спільноту, щоб вона зростала в любові та доброті до ближніх.
Будь прославлений, Господи Ісусе. Ти нас запрошуєш до взаємної любові та даруєш нам свої дари. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай вознесуться до Тебе наші молитви й жертовні дари, * щоб ми, очищені Твоєю величчю, гідно брали участь у таїнствах великої любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Отож Я з вами по всі дні * аж до кінця віку. * Алілуя. (Мт 28, 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній, вічний Боже, Ти Христовим воскресінням відродив нас до вічного життя; † примнож в нас плоди великоднього таїнства * та зміцни наші серця поживою, що дає спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.