Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
08:00 Неділя 0 628
8-05-2022, 08:00

Неділя Доброго Пастиря

Серед багатьох образів Бога, які зустрічаються нам у Святому Письмі, у IV Великодню неділю, Церква в особливий спосіб вшановує образ Ісуса Доброго Пастиря.
Перший пастух, який був милий Творцеві і приніс гідну жертву є Авель, син Адама. Протягом історії вибраного народу можемо спостерігати абсолютно різних людей, яким була доручена Божа паства. Їх завданням було не лише вберегти народ від знищення і поєднати його, а й вказати дорогу до праведного життя та істинної віри.

За часів Ісуса Христа, завдання провадити народ належало первосвященикам, вченим у Письмі та фарисеям. Проте, вже пророк Єзекиїл пророкував Господнє слово, що промовляло: «…пастирі пасуть себе самих, не дбаючи про стадо, а довірена паства розсипалася і стала їжею для всіх диких звірів…» (пор. Єз 34, 8). Відтак, Господь обіцяє, що буде Сам пасти свої вівці, збиратиме їх звідусіль, водитиме на добрі пасовиська, даватиме спочинок, буде судити між ними та укладе з ними союз миру (див. Єз 34). Свою обіцянку Бог виконує, встановлюючи істинного і вічного Первосвященика, Того, котрий не пошкодував свого життя заради порятунку загиблих й заблукалих овець. Так, саме Ісус до кінця виконує волю Отця – Він оберігає тих, кого передав Йому Отець (див. Йн 17, 12), Він знає своїх (пор. Йн 10, 14) та тих, яких слід повернути до отари, аби всі були одно (пор Йн 10, 16).

Рисами доброго пастиря є лагідність та чуйність. Вони, в особливий спосіб, проявляються у турботі та зацікавленості до кожної, окремо, овечки, так якби вона була б єдиною у пастуха.

Саме тому, у своїй притчі, Ісус показує приклад пастуха, який залишає дев’яносто дев’ять овець і йде шукати заблукалу (див. Мт 18, 12-14). Разом з тим, від самої отари, Бог очікує, що вона буде покірною й слухатиме Його голосу, аби не заблукати і не попасти у лапи хижих звірів. В уривку з Євангелії від Йоана, Ісус Сам називає Себе пастирем, і не лише пастирем, але й воротами, для овець (див. Йн 10). Він вибирає з отари довірених собі людей, аби ті ставали на взірець Пастиря.

У 1964 році святий Папа Павло VI встановив IV Великодню неділю Всесвітнім днем молитов про нові покликання до священицького служіння та богопосвяченого життя. Неділя Доброго Пастиря розпочинає також тиждень молитов у цьому намірі.

Уклала Юлія Бойко
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.