Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 серпня, середа
19:00 Вівторок 0 678
18-08-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 19 серпня, середа

(зел) Середа ХХ звичайного тижня
Сьогоднішня Євангельська притча веде до значної плутанини нашого розуміння справедливості. Це тому, що використовуємо знайомі категорії відносин між людьми до можливості розуміння речей божественних. Схоже, що в цій притчі на перший план виходить тривалість робочого дня і пропор- ційність заробітньої плати. Не бачимо найважливішого, а саме, що заро- бітньою платою є вічне життя, а наша робота є плодом благодаті Божої.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ЕДА, пресвітера
Святий Йоан Ед народився в Рі у Франції у 1601 році. Як член конгрегації Ораторіанів, ревно проголошував народні місії. У 1643 році заснував конгрегацію, яка присвятила себе народним місіям і праці в семінаріях, а також жіночу конгрегацію Дочок Матері Божої Милосердя. Ревно поширював молебень до Серця Ісуса і Серця Марії. Помер 19 серпня 1680 року.
Спільні Меси: про одного пастиря

АНТИФОН НА ВХІД
О щите наш, поглянь, о Боже! * Подивися на лице Помазаника Твого! * Один бо день у Твоїх дворах * ліпший, ніж тисяча. (Пс 84 (83), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти для тих, хто любить Тебе, приготував невидимі дари; † наповни наші серця гарячою любов’ю до Тебе, щоб ми, люблячи Тебе в усьому і понад усе, * осягнули Твої обітниці, які  перевершують всілякі сподівання. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти чудесно вибрав святого пресві тера Йоана для проголошення незбагненних багатств Христа, † вчини, щоб ми, йдучи за його прикладом і вченням, * зростали у Твоєму пізнанні та вірно тривали у світлі Євангелія. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 34, 1-11
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Надійшло до мене таке слово Господнє: «Сину людський! Пророкуй проти пастирів Ізраїля, пророкуй і ска­жи пастирям: Так говорить Господь Бог: Горе пастирям Ізраїля, які пасуть самих себе! Чи ж не вівці пастирям пасти? Ви пили молоко, одягались у вовну, різали, що було вгодоване, овець же не пасли. Слабих овець ви не підсилювали, недужих не гоїли, ранених не перев’язували, розбіглих не завертали, загублених не шукали. Ви правили ними жорстоко й насильно. І розсипались вони без пастуха та й стали здобиччю усіх польових звірів. Вони розпорошились. Блукають Мої вівці по всіх горах та по всіх горбах високих; по всій країні розсипались Мої вівці; ніхто про них не дбає, ніхто їх не шукає. Тому слухайте, пастухи, слово Господнє: Клянусь, як от живу Я, – слово Господа Бога, – за те, що овець Моїх віддано на розграбування, за те, що мої вівці стали здо­биччю польових звірів, – бо пастуха не було, – за те, що пастухи Мої не дбали про Моє стадо, бо Мої пастухи пасли самих себе, овець же Моїх не пасли, за те, пастухи, слухайте слово Господнє! Так говорить Господь Бог: Ось Я проти пастухів. Я за­беру Моїх овець із їхніх рук і не дам їм більше пасти Мої вівці. Вони не будуть більше пасти самих себе. Я вирву в них із рота Мої вівці, і не будуть більше вони їм їжею. Так бо говорить Господь Бог: Сам, сам Я буду дбати за Моїх овець і буду їх доглядати». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 23, 1-3а. 3бв-4аб. 4вг- 5аб. 5вг-6
Господь – мій Пастир, всього маю вдосталь.
Господь – мій Пастир. Я не матиму недостатку. *
На зелених лугах Він дає мені відпочити,
веде мене на тихі води; *
мою душу Він обновляє.
Веде мене праведності стежками *
ради Імені свого.
Коли я піду навіть долиною смертної тіні, *
зла не злякаюсь, бо Ти зі мною.
Твій жезл і Твій посох – *
вони мене втішають.
Переді мною трапезу Ти готуєш *
навпроти тих, які мене утискають.
Ти намастив мою голову олією, *
переливається моя чаша.
Отож в усі дні життя мого †
доброта і милосердя супроводжувати мене будуть, *
і я на довгі дні поселюся в домі Господнім.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Боже – живе і діяль­не,
воно розрізняє думки і наміри серця.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 20, 1-16а
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус розповів своїм учням таку притчу: «Царство Небесне поді бне до господаря, який вийшов якось вранці найняти робітників до свого виноградника. Домовившись з робітниками по динарію за день, він послав їх до свого виноградника. Вийшовши о третій годині, по­бачив і нших, які  стояли без діла на рин­ку, і сказав їм: “Ідіть і ви у вино­град­ник – і дам вам по справедливості”. Вони пішли. Далі, вийшовши о шостій та о дев’ятій годинах, зробив так само. Коли вийшов об одинадцятій годині, знайшов інших, які  стояли, і каже їм: “Чому ви стоїте тут без діла цілий день?» Кажуть йому: “Бо нас ніхто не найняв”. Він каже їм: “Ідіть і ви у ви­но­градник”. Коли настав вечір, каже гос­по­дар виноградника до свого управителя: “Поклич робітникі в і дай їм плат­ню, почавши від останніх і аж до перших”. Ті, хто прийшов об одинадцятій годині, одержали по динарію. А коли підійшли перші, то ду­мали, що одержать більше, але й вони отримали по динарію. Відтак, одержавши, нарікали на пана, кажучи: “Оці останні попра­цю­вали одну годину, а ти прирів­няв їх до нас, які  винесли тягар дня і спеку”. А він у відповідь сказав одно­му з них: “Друже, не кривджу тебе; чи не за динарія домовився ти зі мною? Візьми своє і йди. Я ж хочу й цьому останньому дати так само, як і тобі ; хіба не можна мені  зробити з моїм те, що я бажаю? Чи твоє око лукаве через те, що я добрий?” Так останні будуть першими, а перші – останніми».  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Побожність робить багато добра, але лише правдива побожність; просі мо Бога, щоб побожність усіх людей випливала з віри і любові:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його апостольське навчання служило поширенню та зміцненню Царства Христового.
2. Молімося за народи країн “третього світу”, щоб отримуючи політичну незалежність, зміцнювалися в мирі доброю працею.
3. Молімося за місіонерів, щоб доходили до найбідніших поганських племен.
4. Молімося за людей, що шукають правди, щоб знайшли її в Церкві Христовій.
5. Молімося за жертви сталінізму та нацизму, щоб могли оглядати навіки Боже обличчя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували Господню волю і в усьому покладалися на Господнє Провидіння.
Господи, вислухай наші молитви і вчини, щоб кожен зовнішній знак нашої побожності випливав з нашого серця, цілковито відданого Христу. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, наші приношення, в яких здійснюється преславний обмін дарами; † щоб ми, приносячи Тобі  те, що нам даєш * отримали взамін Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У Бога є милість, * і відкуплення велике в Нього. (Пс 130 (129), 7)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти через це таїнство вчинив нас сопричасниками Христа; † смиренно благаємо Твою милість, * щоб ми уподібнились до Нього на землі  та могли брати участь у Його небесній славі. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.