Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Близько 500 мільйонів злотих польська Церква передала біженцям з України
12:00 Четвер 0 125
14-04-2022, 12:00

Близько 500 мільйонів злотих польська Церква передала біженцям з України

Католицькі та греко-католицькі парафії в Польщі зібрали та передали біженцям з України, які проживають на території Польщі, фінансову та матеріальну допомогу вартістю не менше 209 млн. злотих, чоловічі чернечі ордени - 29 млн. злотих, а жіночі чернечі ордени - 4,3 млн. злотих. Вартість підтримки, наданої при посередництві Карітас Польщі та дієцезіальних Карітас становить 241,3 млн. злотих, згідно даних, представлених в середу Інститутом статистики Католицької Церкви та Карітас Польщі.
В офісі Карітас Польщі у Варшаві, 12 квітня, були представлені результати дослідження «Допомога біженцям з України католицькими парафіями та чернечими орденами в Польщі». Дані про надану до цієї пори допомогу надала також Карітас Польщі.

Фото: episkopat.pl

Модератор презентації, речник Конференції Єпископату Польщі отець-єзуїт Лешек Генсяк зазначив, що масштаби допомоги виявилися немислимими, а мобілізація поляків на допомогу Україні була виражена активністю мільйонів людей по всій Польщі.

Польські парафії надали фінансову допомогу на суму 103 млн. злотих. Вони передали речей вартістю в 106 млн. злотих. Надали 282 тис. місць для нічлігу. Видали 11 мільйонів обідів. Доглянули за 125 тис. дітей. Отримали опіку 94 тис. людей похилого віку або інвалідів. 125 тис. людей отримали психологічну або терапевтичну допомогу. 52 тис. людей отримали допомогу пов'язану з пошуком роботи. 752 тис. людей отримали правову допомогу, а 543 тис. осіб отримали транспортну допомогу.

Польські жіночі чернечі ордени надали фінансову допомогу на суму 1,8 млн. злотих. Передали речей на суму 2,5 млн. злотих. Надали 10 тис. місць для нічлігів. Видали майже 380 тисяч обідів. 2,4 тис дітей отримали необхідний догляд. 473 людей похилого віку або інвалідів отримали необхідну опіку. Майже 300 особам надали психологічну або терапевтичну допомогу. Майже 500 особам надали правову допомогу. 4 тисячі осіб скористалися транспортною допомогою.


Польські чоловічі чернечі ордени надали фінансову допомогу на суму 16 млн. злотих. Передали речей на суму 13 млн. злотих. Надали 27 тис. місць для нічлігів. Видали 1,8 млн. обідів. 18 тис. дітей отримали необхідний догляд. 7 тис. людей похилого віку або інвалідів отримали необхідну опіку. 13 тис. особам надали психологічну або терапевтичну допомогу. 4,5 тис. осіб отримали допомогу пов'язану з працевлаштуванням за професією. 25 тисячам людей надали правову допомогу. 23 тисячі осіб скористалися транспортною допомогою.


Крім парафій та чоловічих та жіночих чернечих орденів, допомогу з перших днів війни здійснюють Карітас Польщі та дієцезіальні Карітас. Підбиваючи підсумки допомоги Карітас Польщі у вигляді фінансових зборів (100 млн. злотих), передання речей (136 млн. злотих) та вартість посилок у рамках «Посилок для України» (5,3 млн. злотих), о. Марцін Іжицький повідомив, що загальна сума підтримки, яку надала Карітас становить майже чверть мільярду злотих – 241 мільйон злотих.

Дослідження охоплювало період з першого дня російської агресії проти України (24 лютого) до 31 березня.

Воно було присвячене залученню Католицької Церкви в Польщі на трьох рівнях: парафіяльному, жіночих та чоловічих чернечих орденів. Не була предметом дослідження підтримка, спрямована на територію України.

Фото: Карітас Польща 

Новини зі світу 14:30 П'ятниця 0 128 Італія: на Сицилію прибули сироти з Краматорська та Маріуполя Група дітей і підлітків віком від 4 до 17 років, що походять із сиротинців Маріуполя та Краматорська, знайшла тимчасовий притулок на півдні Італії. Гуманітарну операцію координувала Спільнота Папи Йоана ХХІІІ.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.