Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Карітас Польщі про ситуацію на кордоні: скільки буде тривати криза – стільки ми будемо з усіма, хто потребує допомоги
11:00 П'ятниця 0 370
19-11-2021, 11:00

Карітас Польщі про ситуацію на кордоні: скільки буде тривати криза – стільки ми будемо з усіма, хто потребує допомоги

«Немає жодного протиріччя між допомогою нужденним та повагою до праці тих, хто захищає безпеку нашого кордону та нашої країни», – зазначив о. д-р. Марцін Іжицький, директор Карітас Польщі. Організація долучилася до допомоги нужденним через кризу на польсько-білоруському кордоні. У семи парафіях Білостоцької архідієцезії встановлено «Намети надії». Вони збирають їжу, одяг, ковдри, усі найнеобхідніші речі, які можна використати для підтримки нужденних.
Про подробиці діяльності Карітас Польщі розповіли на прес-конференції в Підлипках на Підляшші. Загальна сума допомоги, яку надала організація для підтримки мігрантів у Польщі, з вересня становить понад 1 мільйон злотих.


Карітас Польщі наголошує, що діяльність організації на польсько-білоруській прикордонній зоні спрямована на допомогу не лише мігрантам, які потрапили до Польщі та потребують підтримки, а й усім, які постраждали від цієї кризи: мігрантів та біженців, мешканців цих територій та службовців.

Голова Карітас Польщі також нагадав, що наступної неділі в храмах по всій Польщі відбудеться збір коштів для мігрантів та біженців. Це відповідь на звернення голови Конференції єпископату Польщі, архієпископа Станіслава Гондецького. Директор Карітас Польщі також звернув увагу на позицію голови Конференції єпископату Польщі, який засудив використання білоруською стороною людських трагедій для дій, направлених проти суверенітету Польщі. «Тому я хотів би ще раз повторити, що люди, які постраждали від цього зла, потребують нашої солідарної опіки», – підкреслив архієпископ Гондецький.

Його заступник, францисканець, о. Кордіан Шварц, безпосередньо брав участь у діяльності Карітас Польщі на кордоні. Священик наголосив, що саме парафіяльні спільноти намагаються реагувати на кризу з самого початку, і Карітас хоче підтримати ці зусилля. «Ми тут другий тиждень і бачимо, що люди, які входять до цих парафій – це добрі люди, в хорошому сенсі прості, добрі люди, які від діда-прадіда знають, що таке добре, а що погано», – сказав о. Кордіан Шварц.

Він додав, що кожного разу, коли жителі зустрічали мігрантів, що просили поїсти, пити чи одягу, вони допомагали їм від чистого серця. «Зовсім по-іншому реагуєш на людину, яка просить допомоги з витягнутою рукою, а по-іншому, коли бачиш, що на кордоні зібралося кілька тисяч людей, які представлені так, а не інакше», – підкреслив заступник директора Карітас Польщі. Він також звернув увагу на становище місцевої громади, яка турбується про власну безпеку. За його словами, місцеві громади висловлюють вдячність силовикам за забезпечення безпеки.

Подякував за відношення місцевої громади й директор Карітас Білостоцької архієпархії о. Єжи Сенчек. За його словами, хоча в деяких місцях, де надається допомога, католики становлять меншість, на діяльність Карітас це не впливає. «Коли мова йде про допомогу, ми не розрізняємо людей за релігійною приналежністю чи національністю, ми надаємо допомогу всім, хто потребує», – запевнив о. Єжи Сенчек. За його словами, Карітас Білостоцької архієпархії співпрацює з Прикордонною службою від самого початку кризи, підтримуючи мігрантів, які потребують допомоги. Отець Сенчек також наголосив, що офіцери, які часто є членами місцевих парафій, збирали найнеобхідніше зі своїх церков і передавали їх безпосередньо мігрантам.

Координатор проекту «Намети надії» Гжегож Ковальчук розповів про важливість спільних дій, направлених на допомогу на кордоні. - «Важливим елементом є аналіз потреб. Вчора в Гайнівці ми хотіли відкрити локальний пункт, але виявилося, що уже існує місцева ініціатива допомоги (...) Наше завдання – просто підтримувати кожну хорошу, об'єднуючу акцію», – сказав Гжегож Ковальчук.


Карітас Польщі заявляє, що готова до довготривалої допомоги мігрантам. У Польщі є кількадесят центрів для іноземців. За словами директора Карітас Польщі, останнім часом кількість людей, які приїжджають до країни, зросла втричі.

Фото: Caritas Polska
Новини зі світу 14:30 П'ятниця 0 128 Італія: на Сицилію прибули сироти з Краматорська та Маріуполя Група дітей і підлітків віком від 4 до 17 років, що походять із сиротинців Маріуполя та Краматорська, знайшла тимчасовий притулок на півдні Італії. Гуманітарну операцію координувала Спільнота Папи Йоана ХХІІІ.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.