Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Кам’янці-Подільському відбулася молитва за єдність християн та мир в Україні
15:01 Субота 0 453
22-01-2022, 15:01

У Кам’янці-Подільському відбулася молитва за єдність християн та мир в Україні

20 січня 2022 року у Катедральному соборі свв. Апостолів Петра і Павла у м. Кам’янці-Подільському вже втретє відбулося міжконфесійне богослужіння за мир у рамках Тижня молитов за єдність християн.
Цьогорічним гаслом було взято слова з Євангелії від Матея «Ми бачили Його зорю на Сході й прийшли йому поклонитись» (Мт 2,2). Матеріали до цьогорічної молитви підготувала Рада Церков з Близького Сходу. Екуменічну молитву у столиці Подільського краю за участі священнослужителів Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, пасторів Реформатської, Євангельських та Харизматичних Церков та громад месіанських євреїв, очолив єпископ-ординарій Леон Дубравський. Вперше був присутнім також правлячий єпископ Кам’янець-Подільської Єпархії Української Греко-Католицької Церкви Владика Іван Кулик, що стало наочним знаком того, що Церква дихає двома легенями - Заходу та Сходу.Богослужіння розпочалося вступним словом пастора Реформатської Церкви Святої Трійці і нинішнього Голови Духовної Ради м. Дунаївці
Олександра Павлюка, який розповів присутнім про початки та історію екуменічного руху, як молитви окремих християн у їхніх церквах та спільнотах, стали спільною молитвою всіх учнів Христа про єдність Божої Церкви.

Пастор Церкви «Божа Благодать» Віктор Ємелін передав вітання від єпископа Хмельницького обласного об’єднання УЦХВЄ (п’ятидесятників).

Ростислава Мураха та наголосив, що пророцтво Ісаї говорить про темні часи, неспокою та тривоги для ізраїльського народу, які також нині переживає і наша країна, пов’язані із загрозою війни. Але варто покладати надію не на владу, силу чи зброю, а на єдиного Спасителя, яким є Ісус Христос, який лише може нас спасти.

Владика Іван Кулик подякував за можливість спільно молитися у цьому давньому храмі та у проповіді на Послання Апостола Павла до Ефесян (Еф 5, 8-14), закликав щоб ми прокинулися та були світлом у цьому світі та не чинити діла темряви. Бо ті, хто є в світлі не приховують своїх справ, адже це справедливість, мир, любов, праведність. Єпископ заохотив і надалі молитися про єдність та примирення між християнами та бути свідками Христа у цьому світі. Адже Різдво відкриває нам шлях до єдності.

Отець Олександр Кушта, пресвітер Місії Ad Gentes у м. Вінниця задав присутнім питання: «Де є народжений цар євреїв» і вказав на мудрість, яка веде до об’явлення та об’явлення, яке вказує на очікуваного Месію Ізраїля. Адже Спаситель вже народився, йдеться про місце, де Його можна знайти та принести себе Йому у дар. Адже навіть якби ми і відвідали матеріальне місце народження Христа, це нічого б не змінило у нашому житті. Ми маємо крокувати дорогою волхвів серед життєвих непевностей, прагнень, страхів і сумнівів, у супроводі зірки, яка об’являється та зникає з нашого горизонту.

Потім священнослужителі різних християнських церков у заступницькій молитві згадали про переслідуваних християн з різних куточків світу, біженців та вимушених переселенців, особливо з Донбасу та Криму, мир та завершення епідемії в Україні та попросили Бога дати укріпити нас у добрі, щоб всі християнські конфесії у взаємній повазі та любові між собою могли будувати наше суспільство на християнських цінностях. Як символ наших молитов, що є світлом серед темряви цього світу, після кожного наміру запалювали свічу на спеціальному семисвічнику.

На завершення слово мали представники влади. Голова департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради - Дмитро Назаренко, передав вітання від міського голови Михайла Посітко та подякував християнським церквам за плідну співпрацю у розвитку культури, духовності та моралі. Адже напередодні саме у цьому катедральному храмі відбувся заключний органний концерт різдвяної культурної програми «Місто, що дихає Різдвом». Голову обласної ради Хмельницької області

Віолету Олександрівну Лабазюк представляла її заступниця Зеленко Тетяна Іванівна, яка привітала всіх з різдвяними святами та подякувала за можливість бути на молитовній зустрічі, де панує дух єдності, любові та примирення. Богослужіння завершилося урочистим благословенням, яке уділили зібрані священнослужителі.

Невипадково міжконфесійне богослужіння у черговий раз відбувається напередодні Дня Соборності України, бо так як Господь колись після багатьох років розділення об’єднав наш народ в одну державу, будемо сподіватимемося, що колись буде один Пастир і одне Стадо, адже всі дороги християн ведуть до Єрусалиму, місця смерті і воскресіння Ісуса Христа, який тепер заступається за нас перед Отцем.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.