Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Німеччина: екуменічний вимір вшанування Божого слова
12:01 П'ятниця 0 231
21-01-2022, 12:01

Німеччина: екуменічний вимір вшанування Божого слова

Неділя Божого слова та Екуменічна Біблійна неділя вже вдруге відзначатиметься в Німеччині у той самий день. Католицькі єпископи вирішили об’єднати ці дві ініціативи задля особливого екуменічного контексту в країні, де католики, протестанти та православні вже понад 40 років беруть участь у спільних заходах з нагоди Екуменічної Біблійної неділі.
Про це пише Vatican News.

У неділю, 23 січня 2022 р., у Католицькій Церкві відзначатиметься Неділя Божого слова, яку встановив Папа Франциск Апостольським Листом у формі Motu proprio «Aperuit illis», опублікованим у вересні 2019 року. Беручи до уваги місцеві особливості, у 2021 році Єпископська Конференція Німеччини вирішила об’єднати цей день з Екуменічною Біблійною неділею, яку католики вже понад 40 років відзначають спільно з протестантськими та православними громадами країни в останню неділю січня, на початку або наприкінці Екуменічного Біблійного тижня. Отже, цього року 30 січня для католиків – це Неділя Божого слова - Екуменічна Біблійна неділя.

Книга Даниїла для підбадьорення у складні часи 

Щороку матеріали для екуменічних богослужінь з нагоди Біблійної неділі розробляє Католицька Біблійна Організація (нім. Katholisches Bibelwerk) разом з Робочою групою християнських церков (ACK), Німецьким літургійним інститутом, Німецьким біблійним товариством та Протестантським бюро розвитку місіонерської Церкви та дияконського вишколу. Гаслом цьогорічних екуменічних заходів, присвячених Біблійній неділі, обрано слова із старозавітної книги пророка Даниїла: «Благословен єси, Боже, що взираєш на безодні» (Дан 3, 55).

Цей вислів взято з пісні прослави трьох юнаків у розпаленій печі, які перед обличчям, здавалось би, безнадійної небезпеки, вірять у Боже спасіння. «Люди потрібують історій, особливо під час довгих і непередбачуваних мандрівок, – прокоментував обрання цього гасла Заступник директора Католицької Біблійної Організації Вольфґанґ Баур. – У цих історіях змінюється перспектива. Особливо на теперішньому етапі пандемії мене дуже підбадьорюють історії та молитви з книги Даниїла. Вони несуть надію. Рання Церква розглядала спасіння юнаків як прообраз воскресіння. Тому для мене книга Даниїла є свідченням того, що ми не покинуті навіть у ці часто важкі дні».
Новини зі світу 14:30 П'ятниця 0 121 Італія: на Сицилію прибули сироти з Краматорська та Маріуполя Група дітей і підлітків віком від 4 до 17 років, що походять із сиротинців Маріуполя та Краматорська, знайшла тимчасовий притулок на півдні Італії. Гуманітарну операцію координувала Спільнота Папи Йоана ХХІІІ.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.