Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » В Албанії померла черниця, що надихала Папу
15:01 Четвер 0 247
13-01-2022, 15:01

В Албанії померла черниця, що надихала Папу

В Албанії померла 92-річна черниця, яка надихала Папу Франциска своєю мужньою вірою у часи комуністичних переслідувань.

Сестра Марія Калета ризикувала своїм життям, щоб причащати хворих та помираючих під час режиму диктатора Енвера Ходжі, комуністичний уряд якого знищував храми та прирікав на мучеництво католиків, намагаючись створити атеїстичну державу.

Під час своєї зустрічі з Папою Франциском в Албанії у 2014 році сестра Марія поділилася з ним історією про те, як вона таємно хрестила немовлят під час переслідувань.

Папа Франциск був настільки зворушений історією черниці, що чотири роки тому він згадав про неї у своїй проповіді як про «прекрасний приклад Церкви як матері».

«Я хрестила не тільки дітей у селах, а й усіх, хто приходив до моїх дверей», — розповіла сестра Марія Папі у кафедральному соборі Тирани. Вона згадала, як одного разу, повертаючись додому, почула за спиною голос, який кликав її.

«Це була жінка з дівчинкою на руках, яка підбігла до мене і попросила охрестити її», — сказала черниця. Вона зізналася, що їй стало страшно, бо вона знала, що ця жінка — комуністка.

«Я сказала їй, що не маю чим охрестити дитину, бо ми йшли по дорозі, але вона сказала мені, що поблизу є канал із водою. Я відповіла, що не маю у що набрати води, але вона й далі наполягала, щоб я охрестила дівчинку. Побачивши її віру, я зняла свого пластикового капця, наповнила його водою з каналу і охрестила дитину».

Сестра Марія Калета народилася 10 листопада 1929 року у Неншаті на півночі Албанії. Ще у молодому віці вона відчула покликання до богопосвяченого життя. Завдяки підтримці свого дядька-священника, вона вступила до монастиря сестер-стигматинок (Бідних дочок Святих Стигматів Франциска Ассізького) у 1940-х роках. Вона не знала тоді, що їй доведеться чекати майже 50 років перш, ніж вона зможе скласти вічні обітниці.

Через сім років після вступу до монастиря комуністичний режим змусив її піти звідти та повернутися додому до батьків. Після смерті батьків вона жила сама і навчалася «зберігати віру у серцях вірних, хоч і таємно».

«Завдяки згоді священиків я зберігала Пресвяте Таїнство у шафі у себе вдома і носила його хворим та помираючим», — розповідала сестра Марія. Вона змогла скласти вічні обітниці лише у 1991 році, після закінчення комуністичного правління.

«Коли я згадую про це, я дивуюся, як ми змогли витримати такі страшні страждання, але я знаю, що Господь дав нам віру, надію та терпіння. Господь дав силу тим, кого Він покликав, і Він щедро відплатив мені за всі мої страждання тут, на землі», — сказала вона, додавши, що їй дуже пощастило стати монахинею.

Сестра Марія Калета померла 2 січня 2022 року у своєму монастирі у Шкодері, на півночі Албанії.

Джерело: CREDO
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.