Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Християни в Афганістані: 5 речей, про які варто знати
10:01 Вівторок 0 472
31-08-2021, 10:01

Християни в Афганістані: 5 речей, про які варто знати

Ситуація в Афганістані стрімко погіршується. 31 серпня очікується остаточний вихід американського контингенту з країни, що означатиме повне припинення дипломатичної присутності США у Кабулі. 
Ось п’ять основних речей про становище християнської меншини в Афганістані. Сьогодні, як ніколи, наші співбрати потребують нашої молитовної підтримки.  

1. Згідно зі списком правозахисної християнської організації «Відкриті двері», Афганістан посідає друге місце у рейтингу країн, найгірших для проживання християн, після авторитарної Північної Кореї. Через практику «вбивств честі» і законів про віровідступництво ситуація і раніше була дуже небезпечною для християн, більшість із яких ризикувала своїм життям задля того, щоб прийняти Христа. 

«Навернення у християнство вважається в очах талібів відступництвом, за яке слід карати смертю», — каже колишня голова Комісії США з питань релігійної свободи Ніна Ші. Звіт «Відкритих дверей» зазначає: «В Афганістані неможливо відкрито жити як християнин. Вихід з ісламу вважається ганебним, і навернені християни стикаються зі страшними наслідками, якщо про їхню віру стає відомо. Їм доводиться втікати з країни, бо в іншому випадку вони будуть убиті».  

2. Папа Франциск попросив християн про піст і молитву у намірі народу Афганістану. «Ситуація в Афганістані зобов’язує нас до цього як християн. У такі історичні моменти ми не можемо залишатися байдужими, — сказав він. — Тому я звертаюся до всіх із закликом посилити ваші молитви і практикувати піст, просячи у Господа милості і прощення».

Незважаючи на те, що офіційна кількість християн в Афганістані становить менше ніж 10 тис осіб, кілька міжнародних благодійних організацій стверджують, що насправді їх більше, бо багато хто практикує віру підпільно. У Звіті про міжнародну релігійну свободу зазначається, що «інші релігійні групи, переважно індуїсти, сикхи, бахаї і християни складають 0,3% від загального населення», тоді як «Відкриті двері» і Міжнародний християнський концерн оцінюють кількість християн від 8 до 12 тисяч, що становить близько 0,01% від 38 млн афганців. Так чи інакше, кожен із них потребує нашої молитви.  

3. Уряд США не погодився надати афганським християнам особливого статусу, який дозволив би їм в’їхати до США, попри всі зусилля гуманітарних організацій і навіть членів Конгресу. До списку осіб, які можуть розраховувати на спеціальні права, належать журналісти, пілоти, науковці, представники громадських організацій і жінки, яким загрожує небезпека, — але не християни. У неділю, 29 серпня, уряд США спільно з майже 100 іншими країнами опублікував заяву про те, що «всі іноземні громадяни та громадяни Афганістану, які мають дозвіл на виїзд від наших країн, зможуть у безпечний та впорядкований спосіб прибути до пунктів виїзду за межі Афганістану» після 31 серпня. Але це не принесе жодної користі християнам та іншим релігійним меншинам, якщо вони не будуть внесені до списку осіб із особливим статусом.  

4. Державний департамент США, ймовірно, заблокував приватні зусилля, спрямовані на допомогу християнам Афганістану. Контрольно-пропускні пункти «Талібану», встановлені у ніч на суботу біля аеропорту, а також фактичний контроль над ґейтами протягом попередніх днів перешкоджали намаганням християн залишити країну через аеропорт. У неділю, 29 серпня, кілька блоґів та новинних груп стверджували, що приватна евакуація в аеропорту була заблокована Державним департаментом. 

Благодійний фонд «Nazarene Fund», який протягом трьох днів зібрав 28 млн доларів, зокрема завдяки зусиллям американського консервативного радіоведучого Ґленна Бека, досі має свої літаки в околицях Афганістану. Сам Бек заявив ЗМІ, що фондові вдалося перевезти у безпечне місце 5200 християн та інших афганців, але без дозволу Державного департаменту на здійснення операцій та співпрацю з «Талібаном» благодійники не можуть перевозити християн до інших країн, окрім США, якщо ті погодяться їх прийняти.

У відповідь на це представник Державного департаменту США заявив, що американський уряд не бере участі в організації приватних чартерних евакуаційних рейсів третіми сторонами, а також не спілкується і не надає підтримки третім сторонам, які претендують на доступ до аеропорту Хаміда Карзая, через який відбувається евакуація.  

5. Християни, з якими вдалося поспілкуватися журналістам, стверджують, що їхня доля видається їм дуже похмурою попри всі запевнення, які «Талібан» дає західним урядам. «Якою буде наша доля?» — запитав один із них, дізнавшись, що його можливість втекти з Афганістану літаком уже фактично втрачена. 

Вже минулого тижня християнські ЗМІ повідомляли, що таліби вбивали на місці афганських християн, дізнавшись про їхнє віросповідання. Повідомлення мирних мешканців Афганістану свідчать, що таліби обшукували натовп біля аеропорту, цілеспрямовано шукаючи християн. Згідно з останнім звітом «Відкритих дверей», християни почувають себе розчарованими і покинутими всіма, хто міг би їх захистити: іноземні війська залишили країну, а уряд втік. «Разом із цим, вони знали, що цей день рано чи пізно настане, — говориться у звіті. — У цьому сенсі вони були підготовлені. Але це не робить їхню трагедію менш болючою».

Серед християн Кабулу також ширяться похмурі чутки про те, що таліби готують особливі покарання для тих християн, яким не вдасться втекти через аеропорт. «Сьогодні вранці я намагався потрапити в аеропорт, але всюди були таліби, які били людей, — розповів один із очевидців. — Люди кажуть, що вони приготували якісь особливі тілесні покарання для християн. Мені дуже страшно. Я страждаю щодня і щогодини. Я не знаю, що Ісус приготував для мене».

Джерело: CREDO
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.