Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Або будемо братами і сестрами, або всі програємо
09:01 Середа 0 266
5-01-2022, 09:01

Папа: Або будемо братами і сестрами, або всі програємо

Папа Франциск присвятив своє перше в цьому році молитовне намірення переслідуваним за віру, нагадуючи про те, що релігійна свобода не обмежується свободою культу, але пов’язана з братерством.
Про це пише Vatican News.

«Як так сталося, що сьогодні багато релігійних меншин зазнають дискримінації чи переслідувань? Чому ми, в цьому дуже цивілізованому суспільстві, дозволяємо на те, щоби існували люди, які зазнають переслідувань лише через те, що прилюдно визнають свою віру?» – такими прямими й гострими запитаннями, які вимагають відповіді від кожного з нас, Папа Франциск розпочинає представлення молитовного наміру на січень 2022 року, що присвячений людям, які зазнають релігійних переслідувань і дискримінації.


Згідно з даними Рапорту про релігійну свободу, який у квітні минулого року оприлюднила Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі», релігійна свобода порушується в третині країн світу, в яких живуть приблизно 5,2 мільярди людей. Згідно з тим же рапортом, понад 646 мільйонів християн живуть у країнах, в яких не шанується релігійна свобода.

«Це не тільки є неприйнятним, це є нелюдяним, це – шаленство», – наголошує Папа Франциск, уточнюючи, що «релігійна свобода не обмежується свободою культу, лише фактом, що можна звершувати культ у день, приписаний власними священними книгами, вона спонукає цінувати іншу особу в її відмінностях, розпізнавати в ній справжнього брата».

Саме дорогу братерства Святіший Отець пропонує як альтернативу дискримінації. «Як людські істоти, ми маємо багато спільного, щоби могти співжити, приймаючи відмінності з радістю від того, що ми – брати і сестри. І невелика відмінність, або суттєва відмінність, якою є релігійна, не притемнює великої єдності того, що ми є братами і сестрами», – підкреслює він, закликавши обирати дорогу братерства.

«Бо або будемо братами й сестрами, або всі програємо», – стверджує Папа, заохочуючи: «Молімося, щоби всі люди, які зазнають релігійної дискримінації чи переслідувань, знайшли в суспільстві, в якому живуть, визнання та гідність, що народжується із того, що ми є братами й сестрами».

Цим відеороликом Святіший Отець Франциск розпочав сьомий рік проекту «Відео Папи», в рамках якого він особисто на початку кожного місяця представляє молитовний намір для членів Всесвітньої мережі молитви Папи, відомої раніше як «Апостольство молитви».
Новини з Ватикану 13:01 Понеділок 0 74 Папа до молоді: вчитися від святих Напередодні проголошення святими 10 блаженних, двоє з яких пов’язані із дієцезією Вів’є, Папа Франциск прийняв молодь з цієї французької церковної територіальної одиниці, яка прибула до Риму для участь в урочистості.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.