Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа новим Послам: долати виклики в солідарності, а не ізоляції
14:01 Субота 0 252
18-12-2021, 14:01

Папа новим Послам: долати виклики в солідарності, а не ізоляції

Папа Франциск прийняв вірчі грамоти послів Молдови, Киргизстану, Намібії, Лесото, Люксембургу, Чаду та Ґвінеї-Біссау.
Про це пише Vatican News.

«Дійсність триваючої пандемії нагадує нам ще раз про те, що ми є глобальною спільнотою, де проблеми однієї особи є проблемами всіх», – цитуючи енцикліку «Fratelli tutti», Папа Франциск вкотре підкреслив важливість того, аби міжнародна спільнота посилювала кооперацію з метою долання існуючих викликів.

У п’ятницю, 17 грудня 2021 року, він прийняв на спільній аудієнції Повноважних і Надзвичайних Послів Молдови, Киргизстану, Намібії, Лесото, Люксембургу, Чаду та Ґвінеї-Біссау з нагоди вручення вірчих грамот. У той час, як посли-резиденти мають приватну аудієнцію з Папою на початку своєї місії, групи послів-нерезидентів мають спільну зустріч.

Питання справедливості, а не ввічливості

Святіший Отець згадав про те, що коли схожа зустріч відбувалася наприкінці минулого року, у світі, який перебував у полоні пандемії, пробивалися паростки надії, коли починалися перші щеплення. Тоді багато-хто вірив, що це є передвісником швидкого завершення пандемії. Однак, незважаючи на великий поступ, здійснений відтоді, «COVID-19 і досі завдає чимало страждань, не говорячи про втрати людських життів». А тому важливо, щоби «міжнародна спільнота посилила зусилля співпраці, щоби всі отримали швидкий доступ до вакцин». «Це не питання вигоди чи ввічливості, це питання справедливості», – підкреслив Папа.

Як одна велика родина

Глава Католицької Церкви зауважив, що незважаючи на прогрес, щось мікроскопічне, малозначуще на перший погляд, «назавжди змінило наш світ, усвідомлюємо ми це чи ні». Він висловив сподівання на те, що завдяки цьому досвідові міжнародна спільнота «прийде до більшого усвідомлення того факту, що ми – одна родина, кожен з нас є відповідальним за своїх братів і сестер». «Це істина, яка повинна би спонукати нас долати не лише триваючу кризу в охороні здоров’я, але всі проблеми, що гнітять людство та наш спільний дім – бідність, міграцію, тероризм, кліматичні зміни, наводячи лише деякі – в солідарності, а не в ізоляції», – сказав він.

Розвивати «культуру зустрічі»

За словами Папи, у той час, як пандемія вивільнила найкращі риси людства в тому, що стосується індивідуальних і колективних актів великодушності, служіння та жертовності, «ще більше потрібно зробити на інституційному та міжурядовому рівні задля сприяння “культурі зустрічі” на служінні спільному добру» всього людського роду.

«Ваша праця, дорогі Посли, часто здійснюється в тиші та без громадського визнання. Однак, ви вже розумієте те, чого світ потребує навчитися від пандемії: необхідності розвивати стосунки та полегшувати взаєморозуміння між людьми різних культур і походжень з метою спільно трудитися для будування справедливішого світу», – сказав Святіший Отець, наголошуючи, що головним інструментом для виконання цього завдання є діалог.
Новини з Ватикану 13:01 Понеділок 0 75 Папа до молоді: вчитися від святих Напередодні проголошення святими 10 блаженних, двоє з яких пов’язані із дієцезією Вів’є, Папа Франциск прийняв молодь з цієї французької церковної територіальної одиниці, яка прибула до Риму для участь в урочистості.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.