Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 вересня, неділя
19:01 Субота 0 382
11-09-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 12 вересня, неділя

(зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
Наука Ісуса про те, що треба зрікатися себе, і взяти хрест і нести його, підтверджується кожного дня в нашому житті. Все, що є дуже цінне, шляхетне, гарне, народжується зазвичай ціною жертви і болю. Хрест – це дорога до Царства Небесного. Не відкидаймо Хреста з нашого життя.

АНТИФОН НА ВХІД
Тим дай мир, о Господи, які Тебе очікують: * нехай виявиться правдивість Твоїх пророків. * Вислухай, Господи, благання Твого слуги * і Твого народу – Ізраїля.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Боже, Створителю і Владико Всесвіту, † поглянь на нас і дай нам усім серцем служити Тобі , * щоб ми могли відчути плоди Твоєї милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 50, 5-9а
Читання з Книги пророка Ісаї.
Господь Бог відтулив мені  вухо, і я не спротивився, назад не сахнувся. Спину мою віддав я тим, які  мене били; щоки мої тим, які  бороду в мене рвали; обличчя мого не відвертав я від плювків та глузування. Та Господь Бог мені  допомагає, тому я не осоромлюся. Тому й тримаю моє обличчя, мов кремінь: я знаю, що не застидаюся. Близько Той, хто мене виправдовує. Хто посміє сперечатися зі мною? Станьмо разом! Хто мій супротивник? Нехай наблизиться до мене! Ось Господь Бог мені  допомагає; хто мене осудить? Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 116, 1-2. 3-4. 5-6. 8-9
В живих країні йтиму перед Богом.
Люблю Господа, бо Він чує *
голос мого благання.
Він прихилив до мене своє вухо *
в дні, коли Його я кликав.
Охопили мене смертельні болі, *
муки шеолу мене спіткали.
Утиск і страждання я відчув †
і прикликав Ім’я Господнє: *
«О Господи! Визволи мою душу!»
Милосердний Господь і справедливий: *
наш Бог виявляє милосердя.
Господь охороняє невинних: *
я був принижений, а Він мені дав рятунок.
Ти визволив мою душу від смерті, †
від сліз – мої очі, *
а ноги мої – від падіння.
Буду перед Господом ходити *
у живих країні.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Як 2, 14-18
Читання з Послання святого апостола Якова.
Яка користь, брати мої, коли хтось каже, що віру має, а діл не має? Чи ві ра може його спасти? Коли брат або сестра будуть голі й позбавлені щоденної їжі, а хтось із вас їм скаже: «Ідіть з миром, грійтеся та їжте», але не дасть їм потрібного для тіла, яка з цього користь? Так і віра, коли не має діл, сама по собі є мертвою. Але хтось скаже: «Ти маєш віру, а я маю діла»; покажи мені свою віру без діл, а я покажу тобі віру зі своїх діл. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Гал 6, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я не став би хвалитися нічим іншим,
як тільки хрестом Господа,
яким для мене розп’ятий світ, а я – для світу.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 8, 27-35
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу пішов Ісус з учнями до сіл Кесарії Филипо­вої і дорогою розпитував своїх учнів, говорячи їм: «За кого Мене люди вважають?» А вони у відповідь сказали Йому, що одні  – за Йоана Хрестителя, і нші – за Іллю, ще інші – за одного з про­років. І ще запитав їх: «А ви ж за кого Мене вважаєте?» У відповідь Петро каже Йому: «Ти – Христос». Тоді  суво­ро наказав їм, щоб нікому не розповідали про Нього. І Він почав їх навчати, що Синові Людському необ­хі дно буде багато постраждати, і буде відкинений стар­шими, первосвящениками й книжниками, і буде вбитий, але через три дні Він воскресне. І слово говорив Він відверто. А Петро відкликав Його вбік і почав перечити Йому. А Він, обернувшись і поглянувши на учнів своїх, докір­ливо сказав Петрові: «Відійди позад Мене, сатано, бо не думаєш про те, що Боже, а про те, що людське!» І, покликавши людей та своїх учнів, сказав їм: «Якщо хтось хоче йти за Мною, то нехай зречеться себе самого, візьме свій хрест і йде за Мною. Адже якщо хто хоче душу свою спасти, той погубить її, а хто погубить свою душу задля Мене і Євангелія, той спасе її». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь вимагає від нас зректися самих себе і нести свій хрест; щиро звернімося до Нього з нашими потребами та просімо благодаті витривалості і вірності:
1. Молімося за всіх, хто сповідує віру в Христа, щоб вони перебороли все, що їх ділить, і осягнули повну єдність.
2. Молімося за папу Франциска, який сьогодні розпочинає апостольську подорож до Будапешта та Словаччини, про щедрі дари цього візиту.
3. Молімося за батьків, щоб вони виховували дітей в духові любові до праці та власних обов’язків.
4. Молімося за дітей та молодь, щоб вони сумлінно вивчали катехизм, а пізнавши Христа, полюбили Його всім серцем.
5. Молімося за померлих, щоб добрий наш Господь помилував їх і благоволив дати їм вічне життя.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми не лише сповідували віру в Христа, але й ішли за Ним – навіть тоді, коли для цього потрібно зректися себе.
Господи Ісусе, ми разом із Петром визнаємо нашу віру; допоможи нам, щоб ми не лише на словах, але й вчинками давали свідоцтво нашої віри. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Зглянься, Господи, на наші благання і прийми милостиво жертви Твоїх слуг; † нехай те, що кожен приніс на Твою славу, * послужить всім для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи: нехай дія небесного дару оволоді є нашими душами й тілами, * щоб постійно керувала нами вона, а не наші пристрасті. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.