Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цього року стартує «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова»
17:00 П'ятниця 0 473
9-07-2021, 17:00

Цього року стартує «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова»

Це буде перший в Україні офіційний пішохідний культурний маршрут, який розрахований на 12‒14 діб і протягнеться на більш ніж 250 км.
Поділля стане першопочатком піших та велоподорожей за моделлю Camino de Santiago, знаного в усьому світі. Українська ділянка культурно-пізнавального та екомаршруту поєднає Вінницю та Кам’янець-Подільський історичним шляхом через Бар. Він проляже мальовничими й незалюдненими куточками з багатою історичною спадщиною та популяризуватиме унікальну спадщину серед українців та іноземних туристів.

З перекриттям кордонів і низкою обмежень під час карантину людство гостро відчуло потребу в альтернативі усталеним формам туризму. Екотуризм почав швидко набирати обертів, як ідеальний формат безпечної подорожі.

Маршрут Camino Podolico розрахований на 12‒14 діб і протягнеться на більш ніж 250 км. Самопізнання, перевірка власних сил, відновлення внутрішніх ресурсів, цікавість до нового ― ось що рухатиме мандрівниками у цій пішій чи велоподорожі. Впродовж літа 2021 року відбуватимуться перші тестові проходження, згодом планується запровадження паспортів і сертифікатів мандрівника, паралельно напрацьовуватиметься інформаційний, промоційний та навігаційний контент для повноцінного функціонування маршруту. Презентація готового маршруту запланована на жовтень 2021 року.

Новостворений маршрут у перспективі має продовжитися до кордонів з ЄС та інтегруватися в міжнародну мережу Шляхів святого Якова (перший сертифікований культурний маршрут Ради Європи). Культурна спадщина України варта цього!

Детально про проєкт

Проєкт «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова» реалізує Барська міська рада у партнерстві з Вінницькою міською радою, а також територіальними громадами Вінницької та Хмельницької областей в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Державного агентства розвитку туризму.

Тестування частини шляху

У перший вікенд червня охочі мали нагоду пройти частину шляху Camino. Відрізок становив 15 км (від Винниці до Селища). У Селищі на мандрівників чекали додаткові активності, зокрема прогулянка залишками старовинного Черленківського замка, візит на кінну ферму поблизу мальовничого озера та невеличка концертна програма. Найзатятіші продовжили похід до Гнівані, де побачили цікаві зразки світської та сакральної архітектури, зокрема костел св. Йосифа.


«Перший колективний похід по Camino Podolico вирушив трьома колонами: людей 70 пішли пішки, 30 поїхали на велосипедах і ще така ж кількість пливла на каное, – поділився враженнями письменник і мандрівник Максим Беспалов. – Маршрут неймовірної краси. Радий бути експертом і радником в цьому проекті. Це мрія, яка здійснилася швидко та красиво. І це тільки початок: вже за кілька тижнів почнеться повноцінне маркування від Вінниці до Кам'янця-Подільського, з'являться паспорти паломників і печатки по дорозі», ― повідомила сторінка Вінницької міської ради.
Новини з України 12:02 Середа 0 139 Парламент прийняв закон: військові капелани матимуть офіцерське звання Верховна Рада прийняла Закон України «Про Службу військового капеланства», яким визначила порядок задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України і інших військових формувань, працівників і членів їхніх сімей у мирний і воєнний час.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.