Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Символ, видобутий з-під землі
15:20 Середа 0 1 703
4-03-2020, 15:20

Символ, видобутий з-під землі

На Житомирщині було знайдено медальйон, що є пам'яткою консекрації костелу у Гнівані, про що свідчить викарбуваний напис. На іншому боці - зображення св. Йосифа. Незвичайна пам'ятка була передана до санктуарію.  
Нам здавалося, що ми досить добре орієнтуємось в історії нашого костелу. І навряд чи щось у цій темі могло нас здивувати. Та все ж ... Було знайдено срібний медальйон, викарбуваний на честь освячення гніванського храму. З одного боку зображений святий Йосиф, покровитель нашого санктуарію, а з другого - пам'ятний напис із датою, що вказує 1906 рік.


Мене захоплює той факт, що місцеві парафіяни під час переслідування зберегли фотографії старого костелу, іконки з дня освячення, але за тридцять років вільного функціонування нашої парафії про це зовсім ніхто не згадав. Здавалося, що цей медальйон забутий людською пам’яттю та фізично втрачений.

Молодий хлопець Олександр Фальковський, що проживає у Березівці, поблизу Житомира, отримав у подарунок на день народження металошукач. Як він сам розповідав, вирішив випробувати його можливості на місці старих людських хат. Важливою на даний момент інформацією для нас є те, що ця територія вже була добре відома іншим шукачам історичних пам’яток. Олександр почув звук у навушниках свого апарата, увіткнув лопату в землю і, перебираючи її пальцями, знайшов наш медальйон. За допомогою інтернету він вирішив знайти місцезнаходження місцевості, вказаної на медальйоні. Він хотів перевірити, чи може цей костел ще існувати. Виявилося, що Гнівань знаходиться приблизно за 200 км, а храм не тільки існує, але і вражає своєю величністю та красою. Через кілька днів у Facebook з’явився допис про знахідку. Того ж дня наша парафія сконтактувалася з хлопцем.


Сім'я Фальковських виявилася також католицькою сім’єю, яка з власної ініціативи вирішила подарувати нам цю безцінну реліквію. Разом з Олександром приїхали його батьки та один із його братів. Вручивши нам цей дар, вони детально розповіли цілу історію і висловили свої переживання та емоції, які народжуються в їхньому серці саме в цьому місці. Вони підкреслили, що можливість взяти участь у такій події є для них незвичайним знаком Божої благодаті.


Для нас це підтвердження з небес того, що Богові приємно, як вшановують святого Йосифа у цьому місці, а також того, що паломники, які приїжджають сюди, можуть отримати різноманітні благодаті. Плануємо зробити копії історичного медальйона, аби і майбутні покоління могли втішатись опікою нашого покровителя.

21 березня заплановано Дієцезіальне паломництво чоловіків на честь святого Йосифа до нашого санктуарію. Запрошуємо чоловіків, які хочуть вчитися бути справжніми чоловіками та опікунами родин згідно Божого задуму! Деталі - в оголошенні.   

Отець Кшиштоф Бузіковський ОМІ, хранитель санктуарію 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий