Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Президент України хоче провести зустріч з Володимиром Путіним у Ватикані (ОНОВЛЕНО)
13:30 Середа 0 328
28-04-2021, 13:30

Президент України хоче провести зустріч з Володимиром Путіним у Ватикані (ОНОВЛЕНО)

Президент Володимир Зеленський вважає, що Ватикан є ідеальним місцем для зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб обговорити встановлення миру на Донбасі.
Про це Президент України розповів в інтерв'ю для італійській газеті La Repubblica, пише Українська Правда

«Ватикан – справді ідеальне місце для діалогу про мир. Святий Престол – це ж глобальний моральний авторитет, який завжди ефективно виконує роль посередника, оскільки є неупередженим і викликає довіру всіх учасників конфлікту. Саме з цієї причини до Апостольської столиці часто в історії зверталися задля вирішення конфліктів між державами та розбудови мирного майбуття.

Це й авторитет, і щире бажання допомогти, і гарантії відповідальності. Папа Римський за своїм покликанням є пророком миру.

У цьому Ватикан відрізняється від інших світових гравців: він залишається виключно моральною силою і завжди діє незацікавленим чином, не маючи військово-політичних або економічних інтересів.

Посередник з таким авторитетом може надати тієї впевненості, якої не вистачає нашим спробам домовитись.

Звичайно, місце зустрічі має викликати довіру обох сторін. Тоді це буде ефективно, і ми дійсно зможемо говорити по суті», - підкреслив Володимир Зеленський.

Президент впевнений, що зустріч із Путіним обов’язково відбудеться. Водночас він каже, що питання того, як досягти миру та як про це домовитись, є відкритими.

«Це відкриті питання, і відповіді на них отримаємо, на мою думку, відразу після того, як почнуться прямі консультації між Офісом Президента України та Адміністрацією Президента Росії. Зі свого боку я всі відповідні розпорядження щодо організації консультацій керівникові Офісу Андрію Єрмаку вже віддав.

Зрозуміло, що справжнього прямого спілкування між Україною та Росією давно не було. Це, безумовно, не сприяє конструктивним перемовинам. Тож мені здається, що зустріч, для початку, має відбутися на території, яка уособлює мир та діалог.

На мій погляд, правильно підібране місце для проведення надзвичайно складного діалогу про мир посприяє вирішенню питання», - підсумував Зеленський.

Нагадуємо, у жовтні минулого року голова Офісу президента Андрій Єрмак у Ватикані провів неафішовану зустріч тет-а-тет з державним секретарем Святого Престолу кардиналом П'єтро Пароліном.

Оновлення. 13:49. Сторінка Кореспондент повідомляє, що за словами прес-секретаря президента Росії  Дмитра Пєскова, Росія не отримувала офіційної пропозиції президента України Володимира Зеленського про зустріч з президентом Володимиром Путіним у Ватикані.
 
При цьому він не знає, "готовий чи не готовий президент Путін кудись їхати".
 
Пєсков додав, що говорити з Росією про справи Донбасу потрібно в рамках мінської четвірки. "Сам Путін зазначив, що в разі готовності говорити щодо двосторонніх відносин, він буде радий бачити президента Зеленського в Москві. Інших поки що конкретних формулювань ми не бачили", - заявив Пєсков.
 
Минулого тижня Путін відповів на пропозицію Зеленського про зустріч на Донбасі. Російський лідер заявив, що чекає українського президента в Москві "в будь-який зручний для нього час". Також Путін запропонував Зеленському вирішувати проблему Донбасу з лідерами "республік" сепаратистів - "ЛНР" і "ДНР".

Фото: La Repubblica


Новини з України 15:00 Четвер 0 131 Господь - господар твого життя З таким гаслом отець-єпископ Микола Лучок 8 жовтня 2021 року розпочав реколекції для подружніх пар. «Нехай Господь буде господарем у твоєму домі, у твоїй машині, у твоєму огороді, під час твоєї роботи та відпочинку…».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.