Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папська Академія «За життя» про вакцинацію: не суперництво, а співпраця
15:45 Неділя 0 130
24-01-2021, 15:45

Папська Академія «За життя» про вакцинацію: не суперництво, а співпраця

У поширеному у п’ятницю зверненні Папська Академія «За життя» закликає здолати «вакцинний націоналізм», наголошуючи на тому, що імунізація є загальним благом для всіх.
Про це пише Vatican News.

Слід здолати «гонку за вакцинами», розвиваючи співпрацю між державами в розподілі доз, охопивши також бідніші країни. Із таким закликом звернулася Папська Академія «За життя». У зверненні за підписом Президента і Канцелера архиєпископа Вінченцо Пальї та монсеньйора Ренцо Пеґорато, поширеній ввечері 22 січня 2021 року, зазначається, що перед обличчям «серйозних проблем», які постають у сфері виробництва та дистрибуції вакцин від Covid-19, слід рішуче наголосити на нагальності окреслення «належних систем прозорості та співпраці», адже існує «надто багато антагонізму та суперництва», що викликає загрозу «серйозної несправедливості».

Автори звернення нагадують про заклик Папи Франциска, що прозвучав у різдвяному посланні «Urbi et Orbi» сприяти співпраці та шукати вирішення для всіх, аби зробити щеплення доступним і для найуразливіших. «Ці слова вимагають відповідального слухання з боку всіх, християнської спільноти, віруючих та всіх людей доброї волі», – читаємо в заувазі, що нагадує також про оприлюднений наприкінці року спільний документ Папської Академії «За життя» та Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові про важливість вакцинації та про спосіб її проведення, щоб вакцина стала благом для всіх.

«Серед іншого, закликалося здолати логіку “вакцинного націоналізму”, під яким розуміються спроби різних держав отримати власну вакцину якнайшвидше, дбаючи про те, щоб першими отримати кількість, необхідну для власних мешканців. Слід розвивати та підтримати міжнародні угоди, щоб управляти патентами таким чином, аби сприяти доступові всіх до продукту та запобігти можливим комерційним зловживанням і також в майбутньому зберегти помірну ціну. Промислове виробництво вакцини повинно стати операцією співпраці між державами, фармацевтичними підприємствами та організаціями таким чином, щоби можна було одночасно виробляти її в різних частинах світу», – читаємо у заувазі, автори якої стверджують, що це є «надзвичайною нагодою» щоби будувати «солідарніше нове майбутнє», що вже проявилося на етапі наукових пошуків.

«У цьому ж дусі необхідно запускати позитивну синергію, цінуючи виробничі та дистрибутивні потужності, доступні на теренах, де будуть проводитися щеплення, керуючись принципом субсидіарності. Слід запобігти тому, що деякі країни отримуватимуть вакцину зі значним спізненням тільки через те, що наявність зменшується через попередні закупівлі у величезній кількості багатшими державами», – зазначає Папська Академія «За життя», вказуючи на необхідність впровадження відповідних міжнародних інструментів, що сприятимуть універсальному доступові до вакцини.
Новини з Ватикану 13:30 Неділя 0 224 Папа: Господь не дозволить, щоб останнє слово було за пітьмою У другу неділю Великого Посту Святіший Отець нагадав про те, що допомогою на дорозі віри та життя, на якій не бракує періодів пітьми, є Боже світло, яке ми, у свою чергу, покликані не затримувати для себе, але нести своїм ближнім.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.