Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 січня, понеділок
18:15 Неділя 0 236
17-01-2021, 18:15

Літургія на кожен день, 18 січня, понеділок

(зел) Понеділок ІІ тижня звичайного періоду
Піст та інші релігійні практики ніколи не втрачають своєї релігійної вартості. Але з приходом Ісуса на світ потрібно на них поглянути з точки зору Доброї Новини. Передусім вони повинні допомогти нам дійти до Ісуса, а не стати непосильним тягарем.

Початок Тижня молитов про єдність християн
(Можна відправити Месу про єдність християн, стор. 118)

АНТИФОН НА ВХІД
Уся земля нехай поклониться Тобі , Боже, псалми нехай Тобі  співає, * оспі вує Твоє ім’я у псалмах, о Всевишній.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти керуєш і небесним, і земним; † вислухай милостиво благання свого народу * і обдаруй наші дні миром. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 5, 1-10
Читання з Послання до євреїв.
Оскільки кожний первосвященик, який вибирається з-поміж людей, настановляється для людей у тому, що відноситься до Бога, аби приносити дари та жертви за гріхи, щоб міг співчувати необізнаним і тим, які заблукали, адже й сам оточений неміччю, – і тому він повинен, як за народ, так і за себе, приносити жертви за гріхи. Та ніхто сам по собі не приймає честі, а тільки тоді, коли покликаний Богом, – як Аарон. Так і Христос не сам себе прославив, аби стати Первосвящеником, але Той, хто сказав Йому: «Ти – Мій Син, Я сьогодні породив Тебе». І в іншому місці говорить: «Ти – Священик навіки, за чином Мелхіседека». Він, перебуваючи у своєму тілі, з великим риданням і слізьми заніс благання і молитви до Того, хто може спасти Його від смерті, і був вислуханий за благочестя; хоча був Він Сином, проте навчився послуху через те, що постраждав. Досягнувши досконалості, Він став причиною вічного спасіння для всіх, хто Йому покірний, – і Бог назвав Його Первосвящеником за чином Мелхіседека. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 110, 1-2. 3-4
Христос навіки наш Первосвященик.
Промовив Господь до Господа мого: «Сядь праворуч Мене, *
доки не покладу ворогів Твоїх для Твоїх ніг підніжком».
Жезл Твоєї сили Господь пошле з Сіону, *
тож пануй між своїми ворогами!
В Тебе влада в дні Твоєї могутності, в славі святих. *
Перед ранньою зорею Я Тебе породив із лона.
Поклявся Господь – і не розкається: *
«Ти священик навіки – за чином Мелхіседека!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Боже – живе і діяльне,
воно розрізняє думки і наміри серця.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 2, 18-22
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу учні Йоанові та фарисеї постили. Ось приходять до Ісуса і кажуть Йому: «Чому учні Йоана та учні фарисеїв постять, а Твої учні не постять?» Ісус сказав їм: «Хіба можуть гості весілля постити, коли з ними молодий? Весь той час, доки мають із собою молодого, не можуть постити. А прийдуть дні, коли заберуть від них молодого, тоді, в ті дні, й будуть постити. Ніхто не пришиває латки з невживаного полотна до старого одягу, інакше латка візьме собі дещо у нього, нове від старого, і діра стане ще гірша. І ніхто не вливає молодого вина в старі бурдюки, бо інакше вино порве бурдюки – і тоді  й вино пропаде, і бурдюки, але молоде вино – у нові бурдюки!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Христа, який приніс у світ вчення любові та радісного служін­ня Богові, смиренно просімо:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона несла вчення Хрис­тового Євангелія всім країнам, всім культурам та народам.
2. Молімося за Папу, щоб Святий Дух надихав його для служіння.
3. Молімося про єдність усіх християн, щоб між ними панувала взаємна любов і злагода.
4. Молімося за керівників держав, щоб Господь наповнив їхні серця духом мудрості в служінні, до якого вони були покликані.
5. Молімося за померлих, щоб залишивши труди і зречення земного паломництва, вони приєдналися до весільної Хри­стової трапези.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми, сповнені радості, могли плідно служити Богові та людям.
Господи, Твоя любов і мудрість – вічні, зміцни у нас духа єван­гельської досконалості, щоб ми, служачи Тобі і людям на землі, удостоїлись оглядати Тебе зі святими у небесах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам гідно брати участь у святих тайнах, † бо кожного разу, коли звершується спомин Христової жертви, * вершиться діло нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Готуєш стіл переді мною, * переливається мій кубок. (Пор. Пс 23 (22), 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наповни нас Духом Твоєї любові † і тих, кого Ти наситив одним небесним хлібом, * у своїй доброті вчини єдиним. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.