Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чи варто християнину підбивати підсумки року, що минає, і планувати майбутній?
18:01 Четвер 0 112
31-12-2020, 18:01

Чи варто християнину підбивати підсумки року, що минає, і планувати майбутній?

В очікуванння Нового року всі ми намагаємось підбити підсумки та скласти плани на майбутній рік. Чи це необхідно для християнина?
Стрічки соцмереж рясніють усміхненими обличчями із фото та словами-підсумками. Минає ще один рік життя: що вдалося, а що ні, який новий досвід здобуто і чого ж, власне, я хочу чекати від року прийдешнього?

Планувати чи не планувати майбутній рік – це справа кожного. Для когось планування – невід’ємна частина життя, для іншого – справа не першорядного значення.

Однак на порозі нового року всі ми маємо можливість окреслити для себе певну мету, і намагатися її досягти. Бо коли перед нашими очима є дуже конкретний вектор руху – більше шансів все-таки дістатись мети.

Для кожного християнина час, який переживаємо зараз, – це чудова нагода вкотре подякувати Богові за всі досвіди року, що минає. Бо завдяки їм ми стали сильнішими. Подякувати за Боже милосердя і Його допомогу у нелегких ситуаціях, за людей, які були поруч і підтримували.

Разом з тим, цей межовий час – дуже гарна нагода зробити для себе конкретні постанови на майбутнє у духовному житті. Наприклад, визначити, яким молитвам присвячувати більше часу щодня, звідки викроювати час для них, подумати над тим, які добрі вчинки можна “запланувати” на цей рік; присвятити і розписати для себе, наприклад, молитовний графік на кожен місяць.

Хай не здається такий підхід надто скрупульозним – у справах віри ми мусимо бути послідовними та систематичними, якщо прагнемо досягнути результату.

Особливо корисно скласти для себе плани на читання Біблії. Може саме час здійснити свої давні плани і врешті прочитати всю Біблію за рік? Це абсолютно реально, якщо обрати для себе конкретний метод та підхід до читання.

Планування не дає нам стовідсоткової впевненості у результатах. Але воно, наче маяк серед розбурханого моря, здатне зорієнтувати тоді, коли метушня поглинає.

Нехай для кожного з нас прийдешній рік буде роком можливостей для зростання у Божій благодаті!

Джерело: Дивенсвіт
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.