Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 10 порад, аби свята були вдалими
15:00 Неділя 0 637
27-12-2020, 15:00

10 порад, аби свята були вдалими

Пропонуємо вам 10 порад для доброго пережиття різдвяних свят. Єзуїт з Ірландії, отець Брендан МакМанус зробив перелік порад на основі творів св. Ігнатія Лойоли. Можливо, вони стануть у пригоді!
1. Пам'ятай, хто є головною постаттю, навколо якої концентрується наше святкування. Це Ісус Христос, а не святий Миколай. Не зводьмо Різдва Господнього до поверхневого сентименталізму та покупок. Бог став людиною, щоби нас перемінити, а не задовільнити. Не приніс нам жодних подарунків, але дав самого Себе, щоби ми також інших обдаровували собою. Звільнімося від прив'язань до речей і дбаймо про узи між людьми. Лише відносини можуть нам принести справжню радість.

2. Шукай те, що добре, бо разом із народженням Ісуса добро перемогло зло, світло розпорошило морок. Відкинь негативне мислення про інших і про світ. Зрозумій, що зло не приходить ззовні та тебе не врятує мур, який будуєш навколо себе. Цінуй те, чим тебе обдаровано цього року. Стань у ці свята особою повною доброзичливості. Нехай вдячність опромінить твоє обличчя.

3. Подивись у майбутнє. Якщо ти не задоволений собою, якщо вважаєш своє життя занадто складним і важко прийняти свою життєву ситуацію, то можеш своєму життю дати новий початок. Спочатку було Слово. І ти почни від щирих слів надії, скажи з переконанням: нехай все старе минеться і все стане новим.

4. Не зловживай нічим у ці свята, ні їжею, ні подарунками, ні молитвою. Не змушуй себе бути занадто ввічливим з іншими. Не намагайся показувати себе з кращої сторони. Не грай, не вдавай. Ісус не народився у ідеальних умовах, а в яслах, на соломі та в безладі. Зрозумій, що Бог присутній у безлажі твого життя і не маєш прагнути перфекційно прикрашати дім на свята. Запалена свічка і серце, радісна колядка і ділення облаткою створять піднесений настрій.

5. Практикуй ігнатіанське presuponendum, тобто позитивно інтерпретуй слова і поведінку інших людей. Не критикуй, поки багаторазово не пересвідчишся, що добре зрозумів чийсь намір. Намагайся більше захищати людей, які мають іншу думку, а не звинувачувати їх. Щось, що на початку здається неприйнятним, може виявитись виправдане, а навіть - шляхетне.

6. Знизь рівень своїх очікувань. Чітке формулювання того, що хочеш осягнути і чого прагнеш - ключ у ігнатіанській духовності. Якщо будеш прагнути необмеженої радості або очікувати безтурботного часу, то точно будеш розчарований. Замість цього, зосередься на інших і поміркуй, що би міг зробити на свята, аби реалізувати чиїсь прагнення.

7. Поміркуй про тих, хто не має того, що маєш ти. Різдво Господнє, це не лише час думати про потребуючих, але час їх конкретної підтримки. Найлегше - приєднатись до якоїсь харитативної акції, а найважче, як видається, запросити до спільного столу самотню особу, аби відчула себе частиною нашої родини.

8. Примирися з ближніми, з якими погіршились твої відносини. Попроси вибачення. Пробач. Зацікався більше людиною, якій присвячував мало часу. Зроби перший крок. Навіть, якщо не вдасться, будеш знати, що намагався.

9. Май відкриті очі. Щороку Христос має для тебе особливе послання і часто приходить несподіваним чином. Найчастіше не говорить того, що би ми хотіли почути, але коли Його почуєш, то знатимеш, що це послання скероване до тебе і є найважливіше. Будь чуйний, більше слухай і менше говори. Знайди час на тишу і роздуми над подіями дня.

10. На порозі Нового року озирнись на минулі 12 місяців і запитай себе про сенс життя, за що ти вдячний Богу і людям? Чому тобі прикро? Що можна змінити, кого перепросити?

Цих десять порад зроблять свята Різдва Господнього часом, коли у твоєму серці буде панувати Христос, а не стрес!

Переклад КМЦ з Deon
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.