Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 грудня, середа
19:02 Вівторок 0 318
22-12-2020, 19:02

Літургія на кожен день, 23 грудня, середа

(фіол)
Син Єлизавети і Захарії народився для виконання спеціальної місії, на що вказують обставини його зачаття й народження, а навіть той факт, що отримав ім’я, якого не мав ніхто з його предків. Зазвичай народження дитини не є такою сенсацією, як народження Йоана, проте батьки і близькі задають собі подібне питання: «Що з нього буде?» «Рука Господня» була над дитиною Єлизавети. Та Бог оточує своєю любов’ю кожну дитину, що народжується. Чи ми, рідні, близькі наших дітей, свідомі того, що, ще перед нами, Бог їх полюбив і має свій план щодо них?
Або: (біл) довільний спомин Св. Йоана Кентійського, пресвітера (спомин без повного відзначення).
Святий Йоан народився у Кентах (Польща) в 1390 році. Вивчав філософію і богослов’я в Краківській Академії, а з часом став професором і протягом 50 років навчав там богослов’я. Чотири рази ходив у паломництво до Риму. Впродовж усього свого священицького життя стримувався від споживання м’яса. Був відомий завдяки своєму великому милосердю. Не маючи іншої можливості допомагати бідним, він позбувся власного одягу і взуття. Св. Йо­ан помер 24 грудня 1473 року, роздавши бідним все своє майно.

АНТИФОН НА ВХІД
Дитя народиться, Його ім’я буде Господь, Міцний, * у Ньому благословенні будуть всі народи землі.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, наближаючись до свята народження в тілі Твого Сина, просимо Тебе: † нехай до нас, недостойних Твоїх слуг, виявить милосердя Слово, яке благоволило стати Тілом від Діви Марії та оселитися між нами – * Ісус Христос, наш Господь. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, вчини, щоб за прикладом святого Йо­ана, пресвітера, ми вдосконалювалися у святих знаннях † і, про­явля­ючи милосердя до всіх людей, * отримали Твоє прощення. Через Го­с­пода нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдно­сті Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Мал 3, 1-4. 23-24
Читання з Книги пророка Малахії.
Так говорить Господь Бог: «Оце Я посилаю ангела Мого, й він приготує дорогу переді Мною; і негайно прийде до храму свого Владика, якого ви шукаєте, і ангел союзу, якого ви бажаєте. Ось він іде, – говорить Господь Сил. І хто витримає день його приходу? І хто встоїться, коли він з’явиться? Таж він, немов вогонь, що плавить, неначе сода пральників. Засяде, як той, що топить і очищує срібло. Очистить синів Леві і переллє їх, як золото й срібло, і вони будуть тими, хто приносить Господу жертву в праведності. І тоді Господу буде приємна жертва Юди та Єрусалиму, як за днів давніх, за років колишніх. Ось Я пошлю вам пророка Іллю перед приходом дня Господнього, великого і страшного. І він наверне серце батьків до дітей і серце дітей до їхніх батьків, щоб Я, прийшовши, не побив землі прокляттям». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 25, 4-5аб. 8-9. 10 і 14
Встаньте, бо близько викуплення ваше.
Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене у своїй правді *
і навчай мене, бо Ти – Бог мого спасіння.
Господь – благий і праведний, *
тому навчає грішників дороги.
Він веде у справедливості бідних *
і своїх шляхів навчає убогих.
Усі Господні дороги – це милосердя і правда *
для тих, хто дотримується Його завіту і Його свідчень.
Господні тайни – для тих, які Його бояться, *
а Його завіт, – щоби дати їм його пізнати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
О Царю народів і наріжний каменю Церкви,
прийди і спаси людину,
яку Ти створив із пороху земного.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 1, 57-66
† Читання святого Євангелія від Луки.
Єлизаветі сповнився час родити; і вона народила сина. Почули сусіди та її родина, що Господь возвеличив своє милосердя над нею, і раділи разом з нею. Сталося, що восьмого дня прийшли обрізати дитя і хотіли назвати його ім’ям його батька – Захарією. У відповідь його мати сказала: «Не так, а буде він названий Йоаном!» А їй сказали, що нікого немає в її родині, хто б називався цим ім’ям. Тож знаками питали його батька, як хотів би його назвати. Попросивши дощечку, він написав, повідомляючи: «Його ім’я – Йоан!» І всі здивувалися. І вмить відчинились його уста та його язик, і він став говорити, благословляючи Бога. І страх напав на всіх ї хніх сусідів; і по всій гірській околиці Юде ї розповідалося про всі ці події. Всі, хто почув це, брали собі до серця, запитуючи: «Ким же буде ця дитина?» Бо Господня рука була з нею! Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Очікуючи разом з усією Церквою свят Христового Різдва, про- сімо Господа, щоб ми змогли добре приготувати наші сер­ця та думки і з радістю вийшли назустріч Христові:
1. Молімося про приготування людських сердець до гідного прий­няття Відкупителя.
2. Молімося про духа покаяння для всіх людей.
3. Молімося про мир у світі та в людських сер­цях.
4. Молімося за хворих і страждаючих, щоб вони з довірою до Бога несли свій хрест.
5. Молімося, щоб всі померлі могли сяяти чистотою святих у Небес­ному Царстві.
6. Молімося за нас, зібраних біля вівтаря, щоб ми могли бачити Бога в кож­ній людині.
Господи наш, Ісусе Христе, смиренно просимо Тебе: приготуй в наших серцях гідне помешкання для себе, прощаючи нам гріхи і оздоблюючи наші душі своєю благодаттю. Котрий жи­веш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Нехай буде Тобі, Господи, повністю угодна ця жертва, в якій міститься для нас повнота божественного культу, * щоб ми з чистими серцями святкували прихід у світ нашого Спасителя. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

Префація на Адвент № 2.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
От, стою при дверях і стукаю: * як хто почує голос Мій і відчинить двері, * увійду до нього і вечерятиму з ним і він зо Мною. (Одкр 3, 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Обдаруй, Господи, Твої м миром і єдністю тих, кого Ти наситив небесним даром, † щоб ми були готовими із запаленими світочами * достойно вийти назустріч Твоєму возлюбленому Синові, який приходить. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.