Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Помер отець Юзеф Чоп (доповнено)
12:00 Понеділок 0 776
14-12-2020, 12:00

Помер отець Юзеф Чоп (доповнено)

У ніч з 13 на 14 грудня після важкої хвороби відійшов до дому Отця священик Кам'янець-Подільської дієцезії. 
Похоронні урочистості отця Юзефа Чопа відбудуться у наступному порядку:

У вівторок, 15 грудня 2020 р., о 12:00 - Свята Меса за святої пам'яті о. Юзефа у парафіяльному храмі в Підлісному-Мукарові;

У середу, 16 грудня 2020 р., об 11:00 - Утреня за померлого та Розарій, о 12:00 - похоронна Свята Меса у парафіяльному храмі у Дунаївцях, та поховання.

Отець Юзеф народився 19 березня 1947 року у с. Мудриголови Городоцького району на Хмельниччині в сім‘ї Гелени та Івана Чопів. Після закінчення середньої школи здобував освіту ветеринара у Кам‘янець-Подільському сільськогосподарському технікумі.

У 1975 році, по сімох роках впертих спроб, попри спротив радянських чиновників, вступив до Ризької Духовної Семінарії. Свячення пресвітерату з рук єпископа Юліана Вайводса отримав 18 травня 1980 року у Ризі (Латвія).

З осені 1980 року служив настоятелем парафії Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії у с. Голозубинці на Дунаєвеччині. У радянські часи був одним із нечисленних католицьких священників на території Поділля. Досвідчив багатьох труднощів, перешкод та переслідувань з боку радянської влади, але невтомно служив вірним у Дунаєвецькому, Ярмолинецькому, Новоушицькому, Віньковецькому та Кам‘янець-Подільському районах (його служіння розповсюджувалося на близько 85 населених пунктів, інколи напередодні Великодня або Різдва сповідав по 1500 хворих). Із пастирським служінням виїжджав на Схід України, зокрема до Кропивницького, а також у Молдову. Як тільки послабився тиск радянського режиму на вірних, з кінця 1980-х рр. отець Юзеф активно включився у відродження Католицької Церкви, створюючи нові парафіяльні громади, відновлюючи, ремонтуючи та будуючи храми в Голозубинцях, Дунаївцях, Підлісному Мукарові, Чимбарівці, Гуті Яцковецькій, Міцівцях, Морозові, Проскурівці, Іванківцях, Миньківцях тощо.

З 1992 року адміністрував парафію Святого Йосипа у с. Підлісний Мукарів, в якій з 2000 року по 2017 рік був настоятелем.

Останні роки свого життя отець Юзеф багато хворів. Відійшов до Господа вночі 14 грудня у реанімаційному відділенні Хмельницької обласної лікарні, де перебував після операції.

Нехай Господь буде його вічною нагородою!

Вічне спочивання дай померлому, Господи! А світло віковічне нехай йому світить! Хай спочиває у мирі!
Новини з України 12:00 Четвер 0 188 Всеукраїнська Рада Церков зустрілась з Денисом Шмигалем 1 грудня відбулась зустріч представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем'єр-міністром України та представниками деяких міністерств. Під час зустрічі було обговорено низку важливих для суспільства та релігійних спільнот питань.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.