Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Черговий етап зйомок фільму “Вірити”
11:09 Четвер 0 351
6-08-2020, 11:09

Черговий етап зйомок фільму “Вірити”

Як уже повідомляв Католицький Медіа-Центр, від січня цього року тривають зйомки художнього фільму “Вірити”, в якому йдеться про історію переслідувань католиків в Україні у ХХ столітті. 
У фільмі представлені найважливіші моменти нашої історії. Такими є, між іншим, збереження і переховування церковних предметів.


Сцена, яку ми зняли першого дня місяця липня, розповідала про ту сторінку історії нашої Батьківщини, коли радянська влада закрила багато святинь, а церковні, сакральні речі – розкрадали, нищили, продавали. Віряни ховали їх на горищах, закопували і замуровували у стіни храму, щоб хоч щось врятувати від профанації і знищення. У такий спосіб вдалося зберегти чимало сакральних речей, їх віддавали священикам, що поверталися з концтаборів.


У Чернігові, наприклад, передано хрест останнього римсько-католицького священика, якого розстріляли 1924 року. Коли туди 1994 року, 70 років після згаданих подій, прибули Місіонери Облати Марії Непорочної, то люди передали їм цю цінну реліквію, яку переховували і передавали з рук у руки. Подібно збережено у Тиврові чашу для звершення Євхаристії, яка була замурована в стіні храму, заміненого на пластмасовий завод. Не раз за переховування сакральних речей людей ув’язнювали, а навіть розстрілювали, проте вони йшли на все, щоб ці речі зберегти.


У фільмі сім’я Галини і Петра зберегла впродовж переслідувань літургійний одяг священиків, книги і чаші для звершення Євхаристії. Коли Петро повертається із заслання, рідні показують йому ці речі. Яка їхня подальша доля? Побачите у фільмі.
Новини з України 15:02 Понеділок 0 114 Єпископ Кава до молоді: «Якщо не бачиш Бога — то все, що називаєш любов’ю, нічого не означає» 27 лютого 2021 року молодь із парафій Львівського деканату зустрілася на першій після тривалої перерви Деканальній зустрічі молоді. Вона відбулася під гаслом «Любити — це вміти чекати».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.