Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Неоготична перлина на Хмельниччині
16:21 Четвер 0 217
30-07-2020, 16:21

Неоготична перлина на Хмельниччині

У селищі Підлісний Мукарів (Дунаєвецький р-н, Хмельниччина) на околиці серед зеленої гущавини височіє костел св. Йосифа Обручника. Це справжня перлина. Не вірите - подивіться самі! 

 
Підлісний Мукарів зустрічається в історичних документах вже на початку XV століття. Це були королівські землі, які спочатку входили до Барського староства, а потім з 1665 року склали окреме Мукарівське староство. З 1830 по 1842 роки Мукарівське староство знаходилося у володінні Кам’янець-Подільського кафедрального собору.

У 1613 році коштом власника Мукарева Андрія Горського було споруджено перший дерев'яний костел, який обдарував привілеями та оснащенням 12 серпня 1613 року король Сигізмунд ІІІ. У ІІ половині XVII століття храм повністю знищили турки. Наступну дерев'яну святиню збудували 1760 року, а через століття, у 1859-1872 роках було споруджено сучасний мурований костел з тесаного каміння в стилі пізньої неоготики завдяки зусиллям о. Базилія Шаха на кошти парафіян. У 1886 році його освятив єпископ Луцько-Житомирський К. Любовідзький.

У 1933-1990 роках (за винятком 1941-1962 рр.) храм перебував закритим. Після повернення архітектурним відділом Дунаєвецького району було розроблено план реконструкції святині та зведення дзвіниці. У 1989-1992 роках костел поштукатурили (малярне оздоблення виконали художники зі Львова під керівництвом Романа Довганика). У 1992 році храм освятив єпископ Ян Ольшанський. Чеська фірма "Рігер Клосс" за сприяння органіста Львівського органного залу Віталія Півнова провела реконструкцію органу. Львів'яни Стефан Адамський і колеги виготовили вівтар, сповідальниці і рами для стоянь Хресної дороги (самі стояння прибули з Литви). Було також споруджено парафіяльний і катехитичний будинок, завершено ремонт костелу, повідомляє сторінка Костели і каплиці України.

Відео - Green Ways


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
13:42 П'ятниця 0 184 Храм св. Ольги і Єлизавети у Львові, або дивовижний архітектурний оркестр Не часто ми розглядаємо святині як символ і частину технологічного прогресу. Однак, храм св. Ольги і Єлизавети у Львові (раніше костел св. Єлизавети) – це саме така історія. Будували його поруч із головним вокзалом міста в час, коли павутина залізничних шляхів переплітала галицькі терени. Місце для зведення нового костелу обрали не випадково – це був район компактного проживання залізничників, досить шанованої й престижної у імперії Габсбургів професії. Не даремно саме залізничні вагони, колія та пара були чи не головним уособленням прогресу у той час. Відтак храм також будували для залізничників, хоч не лише для них. У цю технологічну симфонію пари, металу й шуму святиня мала вдихнути душу, спокій та гармонію. Так часто як залізниця у контексті сучасного храму Ольги і Єлизавети згадують хіба слова австрійський та Сісі. Чому так? Дивимось нижче!
Подорожі 18:40 П'ятниця 0 468 Тиверіадське озеро. Озеро чудес На берегах цього озера Господь Ісус здійснив найбільше чудес. Тут покликав перших апостолів. Тут за Його дорученням апостоли не раз робили чудесний улов риби. Тут він зцілював хворих. Тут явився апостолам після свого воскресіння. Тут, на місці, де зараз стоїть костел Примату св. Петра, цей «перший серед рівних» отримав владу ключів (владу св. Петра). Це водами цього озера Ісус ходив, а за потреби втихомирював бурхливі і примхливі хвилі...