Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 липня, неділя
18:30 Субота 0 1 176
25-07-2020, 18:30

Літургія на кожен день, 26 липня, неділя

(зел) ХVIІ Неділя звичайного періоду
Притча про людей, які знаходять перлу, показує тих, хто не ризикує, продаючи свій маєток і купуючи поле та перлину. Вони усвідомлюють, що вони знайшли, і знають, що не втратять. Добре якби Господь дав нам таке пізнання Царства. Ми живемо у часи, коли сіті Царства ловлять усіх. До котрих ми належимо? Який критерій цього оцінювання? Може це те, про що казав сам Ісус: «я голодував, я був спраглий, … Все, що ви вчинили одному з цих найменших, ви це Мені вчинили…»

АНТИФОН НА ВХІД
Бог є у святім своїм житлі . * Бог оселює разом у домі. * Він дає народові потугу й силу. (Пор. Пс 68 (67), 6. 7. 36)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти захищаєш усіх, хто Тобі довіряє; без Тебе нічого немає ані міцного, ані святого, † примнож над нами своє милосердя, щоб ми під Твої м проводом і керівництвом так користувалися минущими благами, * щоб заслужити на успадкування благ небесних. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 3, 5. 7-12
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями з’явився Господь Соломонові вночі у сні. Бог сказав йому: «Проси, що маю тобі дати!» Соломон відповів: «Господи, мій Боже, Ти зробив ца­рем слугу Твого замість батька мого Давида; та я ще дуже молодий, не знаю, як поводитися. Слуга Твій перебуває серед Твого народу, який Ти вибрав, такого великого на­роду, що його із-за численності не можна ні злічити, ні порахувати. Тож дай слузі Твоєму слухаюче серце, щоб розсуджувати Твій народ та розрізняти між добром і злом, бо інакше хто зможе правити тим великим Твоїм народом?» Сподобалося Господу, що Соломон просив цього. І сказав йому Бог: «За те, що ти просиш цього, що не про­сив для себе довгого віку, і не просив для себе багатства, і не просив для себе душі твоїх ворогів, а просив для себе розуму, щоб уміти судити, то Я виконаю твою волю: дам тобі мудре і розумне серце, що нікого, як ти, не було пер­ше тебе, ані після тебе не з’явиться ніхто, як ти». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 57 і 72. 76-77. 127-128. 129-130
Як полюбив я Твій закон, мій Боже!
Господь – моя частка! *
Я сказав, що буду Твоїх слів триматись,
закон Твоїх уст для мене добрий – *
кращий за безліч золота і срібла.
Нехай втіхою мені буде Твоя милість – *
згідно з Твоїм словом до слуги Твого.
Хай зійдуть на мене Твої милості, і я буду жити, *
бо Твій закон – моя розкіш.
Тому я полюбив Твої веління – *
більше, ніж золото, ніж золото чисте.
До всіх Твої заповідей я нахилився, *
всяку дорогу брехні я зненавидів.
Твої свідчення дивовижні, *
тому моя душа їх трималась.
Твої слова, відкрившись, несуть світло *
і недосвідчених мудрими роблять.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 28-30
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Знаємо, що тим, які люблять Бога, котрі по­кликані за Його передбаченням, усе співдіє на добро. Адже кого Він наперед пізнав, тих і визначив наперед, щоби були вони подібні до образу Його Сина, аби бути Йому первородним серед багатьох братів, а кого наперед визначив, тих і покликав, кого ж покликав, тих і оправ­дав, а кого оправдав, тих і прославив. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 44-52
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав до натовпів: «Царство Небесне подібне до скарбу, схованого в полі, який людина, знай­шовши, ховає і з тієї радості йде та продає все, що має, й купує те поле. Ще Царство Небесне подібне до людини – до купця, який шукає гарних перлин; знайшовши одну дорогоці н­ну перлину, іде, продає все, що має, і купує її. Царство Небесне подібне також до закинутого в море невода, який назбирав усякої всячини, а коли він наповниться, його витягнуть на берег та, сівши, виберуть усе добре до посудин, а непридатне викинуть геть. Так буде при кінці віку: вийдуть ангели і відділять злих з-поміж праведних, і їх повкидають у вогняну піч; там буде плач і скрегіт зубів. Чи зрозумі ли це все?» Відповідають Йому: «Так». Він же сказав їм: «Тому-то кожний книжник, котрий навчений про Царство Небесне, подібний до людини-го­сподаря, яка витягає зі своєї скарбниці нове й старе». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши притчі, якими Господь Христос повчає нас, молімося щиро про благодать мудрого користання земними дарами, щоб своїм праведним життям ми удостоїлися вічного життя:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений дарами Святого Духа, зміцнював віру і духовність у світі.
2. Молімося за єпископів і священиків, щоб вони як фундамент Церкви були взірцем посвяти і жертовності у служінні Божому народові.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони шукали правильних шляхів розв’язання суспільних проблем.
4. Молімося за всіх, хто збирає зараз урожай, щоби Господь дарував їм сприятливу погоду і благословив їхню працю.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб милостивий Отець відкрив перед ними брами Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли правильно оцінювати земні блага і дбали передусім про скарби небесні.
Господи Ісусе Христе, Ти навчаєш нас, свою Церкву; наповни усіх вірних своєю мудрістю, завжди оточуй їх опікою та укріплюй своїми благодатями. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які з Твоєї доброти ми Тобі  приносимо, † щоб силою Твоєї благодаті ця священна тайна освятила наше земне життя * і привела нас до вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа * і не забувай усіх добродійств Його ніколи. (Пс 103 (102), 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, ми спожили божественне таїнство – вічний спомин страстей Твого Сина, † вчини, щоб приніс нам спасіння цей дар, * який Христос дарував нам у своїй невимовній любові. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.