Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 травня, четвер
19:10 Середа 0 273
27-05-2020, 19:10

Літургія на кожен день, 28 травня, четвер

(біл) Четвер VІІ Великоднього тижня
На цей раз Христос говорить про єдність, як знак, який має закликати до віри. Ця єдність має бути досконалою, бо досконалими є стосунки Сина з Отцем. І такою єдністю Він хоче нас обдарувати. Ісус хоче дати тобі щось більше, хоче дати все, що отримав від Отця. Передусім Він хоче дати свою любов. І ще більше. Він хоче, щоб ти був там, де Він є, щоб ти побачив Його славу, щоб ти був на небесах, щоб ти також був щасливий.  Але якщо ви маєте бути в Його славі, треба також пройти через хрест, і відкинення цього світу. І це також є даром, бо без Господа ми нічого не спроможні.

АНТИФОН НА ВХІД

Приступімо ж з довір’ям до престолу благодаті, * щоб отримати милість * і знайти благодать на своєчасну поміч. * Алілуя. (Євр 4, 16)

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай Святий Дух обдарує нас щедро своїми дарами і сотворить в нас нове серце, † щоб ми могли бути угодними Тобі  * і виконувати Твою волю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 22, 30; 23, 6-11
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями, бажаючи краще дізнатися, в чому юдеї звинувачують Павла, трибун звільнив його з кайданів і наказав, аби прийшли первосвященики й увесь синедріон. І, привівши Павла, поставив його перед ними. Зрозумівши, що одна частина тут – садукеї, а друга – фарисеї, Павло вигукнув у синедріоні: «Мужі- брати, я ж фарисей, син фарисеїв! За надію і за воскресіння мертвих мене судять!» Як тільки він це промовив, виникла незгода між фарисеями та садукеями, і збори поділилися. Адже садукеї твердять, що немає ані воскресіння, ані ангела, ні духа, а фарисеї визнають одне і друге. І зчинився великий галас, і деякі книжники, які були з групи фарисеїв, підійнявшись, чинили опір, кажучи: «Ми не знаходимо нічого лихого в цій людині. Що ж, як дух заговорив до нього чи ангел?» А як здійнялася велика колотнеча, тисяцький, боячись, щоб вони не роздерли Павла, наказав воїнам зійти, щоб забрати його з-посеред них і відвести до казарми. А наступної ночі Господь, ставши перед ним, промовив: «Будь відважним! Бо як ти свідчив про Мене в Єрусалимі, так тобі треба й у Римі засвідчити!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 16, 1-2а і 5. 7-8. 9-10. 11
Врятуй нас, Боже, Ти – наша надія.
Збережи мене, Боже, бо я на Тебе покладаю надію. *
Ти сказав Господу: «Ти – Господь мій».
Господь – частка мого спадку, Ти – моя доля; *
Ти – Той, хто мою спадщину оберігає.
Благословлятиму Господа, який дав мені пораду. *
Навіть ночами моє нутро давало мені настанови.
Я завжди маю Господа перед собою, – *
Він праворуч мене, я не похитнуся.
Через це зраділо моє серце і моє єство звеселилось, *
навіть моє тіло спочине у надії,
бо Ти не залишиш душі моєї в шеолі *
і не даси своєму святому побачити тління.
Ти даси мені дорогу життя пізнати, *
повнота радості – перед Твоїм обличчям,
у Твоїй правиці – *
радість навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 17, 21
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нехай усі будуть одне, –
так, як Ти, Отче, в Мені, а Я у Тобі,
аби світ повірив, що Ти Мене послав, –
Господь говорить.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 17, 20-26
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу, підвівши очі до неба, Ісус молився і казав: «Отче святий, благаю не лише за них, а й за тих, хто повірить у Мене через їхнє слово, щоб усі були одне, – так, як Ти, Отче, в Мені, а Я в Тобі, – щоб і вони в Нас були одне, аби світ повірив, що Ти Мене послав. І Я славу, яку Ти Мені дав, дав їм – щоби були одне, як і Ми одне. Я в них, а Ти – в Мені, щоб були досконалі в єдності, аби світ пізнав, що Ти Мене послав і полюбив їх, так як і Мене полюбив. Отче, ті, яких Ти Мені дав, – хочу, щоб там, де Я, і вони були зі Мною, щоби бачили Мою славу, яку Ти Мені дав, бо Ти полюбив Мене раніше від заснування світу. Отче праведний, і світ Тебе не пізнав, але Я Тебе пізнав; й оці   пізнали, що Ти Мене послав. І Я явив їм Твоє Ім’я, і являтиму, щоб любов, якою Ти полюбив Мене, була в них, і Я – в них». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Боже, джерело батькі вства, звертаємося до Тебе як до найкращого батька, який завжди з нами і слухає нас:
1. Молімося за служителів Церкви – Папу, єпископів і всіх духовних і богопосвячених осіб, щоб, сповнені Божою силою, проголошували правду Євангелія.
2. Молімося про нові покликання на служіння Богу та людям у священстві, а також просимо за осіб, відповідальних за формацію семінаристів; хай теологія, яку передають із силою Святого Духа, буде достовірною наукою і справжньою любов’ю до Бога.
3. Молімося за людей, які через залежність та аморальну поведінку втратили сенс життя та зійшли з дороги віри, щоб побачили знову милосердного Бога, готового прийняти кожного загубленого.
4. Молімося, щоб університети й католицькі школи були місцем цілісного, гармонійного формування дітей, молоді та дорослих.
5. Молімося за наших померлих, особливо за тих які віддали своє життя обороняючи нашу країну, щоб їхня мужність була винагороджена можливістю споглядати Бога.
6. Молімося за нашу парафіяльну спільноту, що єднається біля вівтаря Христа, щоб ми, певні Його присутності, могли розвивати євхаристійне життя в нашому щоденні.
Отче, прийми вірну молитву Твоїх дітей та зверни до нас свої очі, повні справедливості і милосердя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: освяти милостиво ці дари, які ми принесли на знак духовної жертви; * вчини, щоб ми самі стали вічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння  № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Кажу вам, однак, правду: * Ліпше для вас, щоб Я відійшов. * Бо коли не відійду, * то Утішитель до вас не зійде, – говорить Господь. * Алілуя. (Йн 16, 7)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Господа: нехай прийняті дари наставлять нас у небесній мудрості † і своєю силою принесуть нам відновлення, * щоб ми змогли досягти духовних дарів. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий